Ana Sayfa Gündem Sezgin Baran Korkmaz’dan çocuğu üzerinden para isteyen gazeteci!

Sezgin Baran Korkmaz’dan çocuğu üzerinden para isteyen gazeteci!

64
0

Gazeteci Erk Acarer, bir gazetecinin çocuğunu aracı olarak kullanıp Sezgin Baran Korkmaz’dan para istediğini iddia etti. Acarer, para isteyen gazetecinin kimliğini açıklamadı.

Gazeteci Erk Acarer, bir gazetecinin çocuğunu aracı olarak kullanıp SBK Holding’in sahibi Sezgin Baran Korkmaz’dan para istediğini iddia etti. Acarer, iddiasının Korkmaz’ın ‘arşivinde’ yer aldığını da belirtti.

KORKMAZ ABD’DE TUTUKLU

Sezgin Baran Korkmaz, kara para aklama ve dolandırıcılık suçlamaları nedeniyle Avusturya’da tutukluyken ABD’ye iade edildi. Utah eyaletinin Salt Lake City kentinde hakim karşısına çıkan Korkmaz, kaçma riski bulunduğu gerekçesiyle kefaletsiz olarak tutuklandı.

RÜŞVET VERDİĞİ KİŞİLERİ KAYDA ALDIĞI İDDİA EDİLDİ

Sözcü gazetesi yazarı Saygı Öztürk, 19 Temmuz’da köşesinde Korkmaz’ın rüşvet verdiği herkesi kayda aldığını iddia etti. Gazeteci Erk Acarer de YouTube kanalında, Korkmaz hakkındaki ‘arşiv’ iddiasına ilişkin şunları öne sürdü:
“Sezgin Baran Korkmaz’da neler var? Burada kritik bilgiler edindik. Sadece aracılık yapan onu şişirmek için para alan gazeteciler yok. Bir gazeteci de çocuğunu aratarak para istemiş, para toplamış. Bu da SBK’nin arşivinde çünkü Sezgin Baran Korkmaz bunları kaydetmiş.”

VEYİS ATEŞ DE KORKMAZ’DAN 10 MİLYON EURO İSTEMİŞTİ

Sedat Peker, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Sezgin Baran Korkmaz’ın arasını bulmak için Veyis Ateş’in, Sezgin Baran Korkmaz’dan para istediğini öne sürmüştü. Ateş’in Korkmaz’dan istediği para miktarının da 10 milyon euro olduğu iddia edilmişti. Ateş, 22 Haziran 2021’de Odatv’ye konuşarak iddialar hakkında suç duyurusunda bulunacağını söylemişti. Ateş’in suç duyurusunda bulunup bulunmadığı basına yansımadı.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.