Ana Sayfa Ekonomi Özgür Demirtaş: Merkez Bankası rezervi -54 Milyar dolar…

Özgür Demirtaş: Merkez Bankası rezervi -54 Milyar dolar…

257
0

Sabancı Üniversitesi Finans Kürsü Başkanı Ekonomist Prof. Dr. Özgür Demirtaş, Merkez Bankası’nın yayınlanan net rezervlerine sosyal medya hesabından tepki gösterdi. Demirtaş, Merkez Bankası rezervlerinin ‘tarihi düşük seviyede’ olduğunu söyledi.

Demirtaş, sosyal medya platformu Twitter hesabından, geçtiğimiz yıllarda CNN Türk canlı yayınında tartıştığı Necmettin Batırel’in sözlerine atıfta bulunarak, şu paylaşımı yaptı: “Merkez Bankası rezervleri tarihi düşük seviyede. Bir 10 milyar, bir 10 milyar daha satılınca ne olduğunu: Canlı canlı, Yaşayarak, Deneyimleyerek, Öğrenmiş olduk… gerçi deneyimlemeye gerek yoktu. Lise düzeyinde Ekonomi-Finans bilgisi olan ne olacağını biliyordu. Üzgünüm.”

Demirtaş kendisine “Algını yesinler. Altın rezervleri ne durumda. Onu da anlatır mısın?” diyerek tepki gösteren bir kullanıcının tweetine cevap verdi.

Demirtaş şunları yazdı: “Anlatayım: Swap hariç NET rezervler EKSİ 54 Milyar dolar. Bir daha yazayım: -54 Milyar dolar. Açıklama da yapayım EKSİ demek Sıfırdan küçük demek. Anlattım. Anladın mı?”

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.