Ana Sayfa Haberler Hem Covid-19 hem de maymun çiçeğine aynı anda yakalandı

Hem Covid-19 hem de maymun çiçeğine aynı anda yakalandı

55
0

Amerika Birleşik Devletleri’nde (ABD) bir kişi aynı anda hem Covid-19 hem de maymun çiçeği hastalığına yakalandığını söyledi.

NBC Bay Area’nın haberine göre San Francisco’da yaşayan Mitcho Thompson adlı kişi geçen haziran sonunda kendisini bitkin hissetmesi sonrası yaptırdığı Covid-19 testinin pozitif çıktığını, daha sonra ise sırtında, bacaklarında, kollarında ve boynunda kırmızı lezyonlar fark ettiğini söyledi.

Thompson, “Doktor maymun çiçeği geçirdiğimden ve her ikisinin de bende olduğundan çok emindi. ‘İkisini aynı anda geçirebilir miyim?’ diye sorduğumda ise ‘evet’ yanıtını verdi” dedi.

Virüsler nedeniyle çok ağır bir hastalık süreci geçirdiğini belirten Thompson, “Gerçekten hastaydım. En kötüsü de yataktan zar zor kalkarak ve bir bardak suyu bile zor içebildiğim andı” dedi.

Stanford Üniversitesi’nde tıp profesörü ve bulaşıcı hastalıklar uzmanı olan Dr. Dean Winslow, nadir de olsa bir kişinin aynı anda hem maymun çiçeği hem de Covid-19’a yakalanmasının mümkün olduğunu söyledi: “Bunun gerçekleşmesi kesinlikle imkansız değil” dedi. “Bu sadece inanılmaz derecede kötü şans. Bunlar çok farklı virüsler”.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.