Ana Sayfa Haberler Galatasaray Adası için tarihi imza! Tapusu alındı…

Galatasaray Adası için tarihi imza! Tapusu alındı…

88
0

Uzun süredir atıl durumdaki Galatasaray Adası için flaş bir gelişme yaşandı. Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Galatasaray Adası’ndaki tapulu arsanın yanında Milli Emlak’a ait iki bölümün de üst kullanım hakkını aldı.

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Beşiktaş Tapu Müdürlüğü’nde Galatasaray Adası’nın Milli Emlak’ta yer alan parsellerinin tapularını aldı. Başkan Dursun Özbek’e, Galatasaray Gayrimenkul A.Ş. Genel Müdürü Mehmet Akif Şener de eşlik ederken öncelikle tapu için imzalar atıldı.

Sarı kırmızılı kulübün başkanı Özbek, imza sırasında açıklamalarda bulunurken, yapılan anlaşmayla adanın üst kullanım hakkının 30 yıllığına Galatasaray’a geçtiğini duyurdu. Özbek, “Sayın Cumhurbaşkanıma, Sayın Bakanıma, kamuda bize destek veren, emeği geçen herkese tekrar tekrar teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Dursun Özbek’in açıklamaları:

“GALATASARAY ADASI’NIN MİLLİ EMLAK’A AİT BÖLÜMLERİ…”

“Bugün Galatasaray için çok önemli bir gün. Galatasaray Adası’na ait bizim tapulu arsamızın yanında yer alan bölümlerinin irtifak hakkını 30 yıllığına Galatasaray’ın kullanımına alıyoruz. Tapuya da tescil için geldik. Bütün Galatasaraylılara müjdeliyorum. Bundan sonra adanın Milli Emlak’a ait bölümleri tamamen Galatasaray’ın kullanımında olacak 30 yıl için. Burada emeği geçen herkese müteşekkir ediyorum. Sayın Cumhurbaşkanıma, Sayın Bakanıma teşekkür ediyorum, bu konuda bize büyük destek verdiler. Uzun zamandır Galatasaraylılar için hep problem şeklinde mevcudiyetini sürdürmüş olan ada için bugün yaptığımız anlaşmayla üst kullanım hakkı 30 yıl için Galatasaray’a aittir. Bundan sonraki işlemler için de büyük kolaylık. Onun için tekrar tekrar teşekkür ediyorum emeği geçen herkese. Galatasaray’a hayırlı olmasını diliyorum. Beşiktaş Tapu Müdürü Mehmet Sadık Yumuk’a teşekkür ediyorum. Gereken çabuklukta tapumuzu hazırladılar, verdiler. Galatasaray’a ait olmayan bölümün tapuları Galatasaray Spor Kulübü’ne hayırlı olsun.”

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.