Ana Sayfa Haberler Cezaevinde yaşam mücadelesi! Tutuklu kanser hastası Gülden Aşık korona oldu…

Cezaevinde yaşam mücadelesi! Tutuklu kanser hastası Gülden Aşık korona oldu…

75
0

Bandırma M Tipi Cezaevi A8 koğuşunda kalan 4 kadının koronavirüs testi pozitif çıktı. Aralarında kanser hastası Gülden Aşık’ın da olduğu kadınlar karantinaya alındı.

15 Eylül 2021’den bu yana Bandırma M Tipi Cezaevinde tutuklu olan ev hanımı Gülden Aşık’a koronavirüs teşhisi konuldu. 20 Temmuz 2022’de yapılan kapalı görüşten sonra hastaneye götürülen Aşık’ın testi pozitif çıkınca akşama kadar hastanede bekletildi.

Akşam taburcu edilen Aşık tekrar cezaevine gönderildi. Aşık’ın kaldığı A8 koğuşundaki diğer 4 kişiye de test yapıldı. Bir kişi hariç onlar da pozitif çıktı. Şu anda 4 kadın karantinaya alındı.

HAPİSTE KANSERLE MÜCADELE EDİYOR

12, 11, 8 yaşlarında üç çocuk sahibi olan ev hanımı Gülden Aşık, Gülen Hareketi’ne üyelik iddiasıyla yürütülen soruşturmaları kapsamında 10 Nisan 2019’da Bandırma’da gözaltına alındı. 2 gün sonra tutuklanıp Bandırma M Tipi Cezaevine konuldu.

Bylock kullandığı iddiasıyla ve tanık ifadelerine dayanılarak 26 Şubat 2020’de 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılan Aşık, hapse girdiğinde hamile olduğunu öğrendi. Aşık 1 Haziran 2019’da da bebeği 10 haftalıkken düşük yaptı. Ancak otopsi sonucunda bebeğin 7 haftalık 5 günlükken kalbinin durduğu ortaya çıktı. Karnında ölü bebekle hapiste 3 hafta yaşayan Gülden Aşık, kürtajdan 1 gün sonra taburcu edilip tekrar hapse gönderildi.

10 Haziran 2019’da tahliye edilen Gülden Aşık’a tahliyeden 4 gün önce yapılan biyopsi sonucuna göre tiroid kanseri teşhisi konuldu. Üç yıldır kanserle mücadele eden Aşık 15 Eylül 2021’de tekrar tutuklandı. Tiroid kanseriyle ilgili acil ameliyat olması gereken Aşık, cezaevinde yaşam mücadelesi veriyor.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.