Ana Sayfa Gündem Terör savcısı uyuşturucu baronu, narkotik polisleri de kurye çıktı!

Terör savcısı uyuşturucu baronu, narkotik polisleri de kurye çıktı!

92
0

Adana’dan Konya’ya eroin sevkiyatı yapan kurye polis çıktı. Uyuşturucu kuryesinde ele geçirilen telefonunda yapılan incelemede şüpheliye talimatları veren kişinin ise savcı olduğu anlaşıldı. Genişletilen operasyonda aralarında polis memurlarının da bulunduğu 20 kişi gözaltına alındı.

Adana’dan Konya’ya uyuşturucu sevkiyatı yapılacağı ihbarını alan Konya Narkotik Şube Müdürlüğü ekipleri kent girişinde kuryenin bulunduğu aracı durdurdu. Yapılan aramada 25 kilogram eroin ele geçirilirken kuryenin polis memuru olduğu ortaya çıktı. Polis memuru F.K. ile yanındaki eşini gözaltına alan Narkotik polisi, şüphelinin cep telefonuna el koydu.

TELEFONDAKİ MESAJLAR SAVCIDAN

Şüpheli F.K’nın telefonunda yapılan inceleyen polisler, Adana Cumhuriyet Başsavcılığı Terör Suçları Soruşturma Bürosunda görevli Cumhuriyet Savcısı Osman Yarbaş’ın F.K’ya uyuşturucu sevkiyatı ile ilgili talimatlar verdiğini tespit etti.

Savcı Yarbaş’ın, Antalya’da lise arkadaşından emanet bir araç aldığı ve bu aracı uyuşturucu sevkiyatında kullandığı anlaşıldı.

Şüpheli polis memuru F.K’nın Konya’ya 25 kilogram eroin getirdiği gün, Cumhuriyet Savcısı Osman Yarbaş’ın örgüt üyelerinden yine Adana Emniyeti Narkotik Şubede görevli polis memuru M.B.Y. ile birlikte Antalya’ya gittiği anlaşıldı. Osman Yarbaş ile Narkotik şubede görevli polis memuru M.B.Y’nin de uyuşturucu sevkiyatı yaptığı değerlendirildi.

Geçen hafta operasyon için düğmeye basan polis, Konya merkezli 4 ilde 20 kişiyi gözaltına alındı. Örgüt lider yardımcıları ve polis memurlarının da aralarında bulunduğu 14 şüpheli tutuklandı. Cumhuriyet Savcısı Osman Yarbaş ise Hakimler ve Savcılar Kurulu tarafından açığa alındı. Osman Yarbaş’ın soruşturması için HSK tarafından müfettiş görevlendirildi.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.