Ana Sayfa Haberler İsveç ve Finlandiya’dan istediğini alamayınca Yunanistan’a sardı!

İsveç ve Finlandiya’dan istediğini alamayınca Yunanistan’a sardı!

64
0

Recep Tayyip Erdoğan, son dönemde Türkiye ve Yunanistan arasında yaşanan gerilimle ilgili Atina yönetimine uyarıda bulundu.

Erdoğan: “Kabadayılığa yeltenen Yunanistan yönetimine hem bölgemizde yaşanan gelişmelerden hem de bir asır önceki hadiselerden ibret almasını tavsiye ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Erdoğan, Milli Savunma Üniversitesi Yerleşkesi’nde düzenlenen Milli Savunma Üniversitesi Harp Enstitüleri 8’inci Dönem Müşterek Komuta Kurmay Eğitimi, 4’üncü Dönem Komuta ve Kurmay Eğitimi, 10’uncu Dönem Karargah Subaylığı Eğitimi Mezuniyet Töreni’ne katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ayrıca NATO zirvesi sonrası ülkeye dönüşünde Finlanda ve İsveç’in İttifak’a üyelik süreçleriyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Erdoğan, bu iki ülkenin NATO’ya üyelik için davet almalarının önünü açtıklarını fakat taahhütleri konusunda ‘rehavet yahut riyakarlık görmeleri durumunda, Türkiye’nin ilk pozisyonuna geri döneceğini’ söyledi.

Erdoğan: ”Üyelik için (NATO) başvuran ülkelerin şartlarımızı kabul etmeleri ve bunu yazılı taahhüde bağlamaları ilk adımdır” dedi.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.