Ana Sayfa Gündem Fuhuş çetesi patronu ‘Palalı Sabri’nin 248 yıla kadar hapsi istendi

Fuhuş çetesi patronu ‘Palalı Sabri’nin 248 yıla kadar hapsi istendi

68
0

Gezi Parkı olayları sırasında göstericilere elindeki palayla saldıran Sabri Çelebi’nin fuhuş çetesi kurduğu iddiasıyla 248 yıla kadar hapsi istendi. 15 ayrı yakalama emri bulunan Çelebi’nin yurt dışına kaçtığı ortaya çıktı.

Gezi Parkı olayları sırasında göstericilere elindeki palayla saldıran ve Palalı Sabri olarak da bilinen Sabri Çelebi’nin Fas-İstanbul arasında “fuhuş hattı” kurduğu iddiasıyla yürütülen soruşturma tamamlandı. Savcılık, firari şüpheli Sabri Çelebi’nin de arasında bulunduğu 10 şüpheli hakkında 248 yıla kadar hapis istemiyle iddianame düzenledi. Hakkında 15 ayrı yakalama emri bulunan Çelebi’nin yurt dışına kaçtığı kaydedildi.

62 YABANCI UYRUKLU KADIN KURTARILDI

Palalı Sabri olarak da bilinen Sabri Çelebi’nin Beyoğlu ve Beşiktaş’taki eğlence mekanlarına 13 Eylül 2021 tarihinde eş zamanlı operasyon düzenlenmiş ve fuhşa zorlandığı iddia edilen 62 yabancı uyruklu kadın kurtarılırken 6 kişi gözaltına alınmıştı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu’nca yürütülen soruşturma tamamlandı. Hazırlanan iddianamede örgüt lideri olduğu iddia edilen firari Çelebi’nin yabancı uyruklu kadınları zorla çalıştırdıkları kaydedildi.

KADINLARIN PASAPORTLARI ELLERİNDEN ZORLA ALINDI

İddianameye göre, genellikle Fas uyruklu kadınların pasaportlarının ellerinden alınarak esarete tabi tutulup örgüte ait pansiyonlarda alıkonuldukları, telefon ve benzeri imkanlarının ellerinden alındığı, kadınların pansiyonlardan alınarak zorla gece kulüplerine sevk edildikleri ve bu gece kulüplerinin müşterilerinin genel itibariyle Arap asıllı turistler olduğu belirlendi.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.