Ana Sayfa Dünya Kripto para piyasasını uçuşa geçirecek haber! Dünya devi kendi kripto cüzdanını çıkarıyor

Kripto para piyasasını uçuşa geçirecek haber! Dünya devi kendi kripto cüzdanını çıkarıyor

87
0

Facebook, Instagram, WhatsApp şirketlerini Meta çatı şirketi altında birleştiren Mark Zuckerberg şimdi de kripto para piyasalarını sarsacak bir adım atmaya hazırlanıyor. Metaverse evreni için VR gözlükler tasarlayan ve giyim markalarıyla evren için tasarımlar yaptırmak üzere anlaşmalar yapan Meta, kripto para cüzdanını tanıtacak.

Yatırımlarını meta evren üretimine odaklayan Zuckerberg’ın yeni hamlesi ise kripto paralarını sallayacak nitelikte.

Meta CEO’su Mark Zuckerberg geçen gün yaptığı açıklamada, şirketin insanların dijital varlıklarını, kimliklerini ve ödemelerini yönetmelerine olanak tanıyacak dijital bir cüzdan üzerinde çalıştığını açıkladı.

HAZIRLIKLAR SÜRÜYOR

shiftdelete.net’ten Gökberk Baycan’ın haberine göre Meta, bu adımı ile metaverse evreni konusunda ne kadar ciddi olduğunu bir kez daha kanıtlamış oldu.

“Bugün Facebook Pay’i Meta Pay olarak değiştirerek ilk adımı atıyoruz” diyen Zuckerberg, şunları ifade etti:

“Facebook, Instagram, WhatsApp, Messenger ve Facebook Pay’i kullanabileceğiniz herhangi bir yerde alışveriş yapmanın, para göndermenin ve bağış yapmanın en kolay yolu olmayı sürdürecek.

Ancak mevcut özelliklerin ötesinde, yeni bir şey üzerinde çalışıyoruz: kimliğinizi, neye sahip olduğunuzu ve nasıl ödeme yaptığınızı güvenli bir şekilde yönetmenize olanak tanıyan meta veri deposu için bir cüzdan.”

“İÇERİK ÜRETİCİLER İÇİN AVANTAJLAR SAĞLAYACAK”

Yeni dijital cüzdanının içerik oluşturucular için çeşitli avantajlar yaratacağını belirten Zuckerberg, “Dijital ürünlerinizi ne kadar çok yerde kolayca kullanabilirseniz, onlara o kadar çok değer kazandırırsınız” şeklinde konuştu.
Zuckerberg, daha önce yaptığı bir açıklamada metaverse evreninde 1 milyar kişiye ulaşmayı hedeflediğini açıklamıştı.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.