Ana Sayfa Gündem Remzi Çayır: Yazıcıoğlu suikaste kurban gitti, maalesef öldürdüler…

Remzi Çayır: Yazıcıoğlu suikaste kurban gitti, maalesef öldürdüler…

51
0

Milli Yol Partisi Genel Başkanı Remzi Çayır, “Muhsin Yazıcıoğlu’nu aramak için oradaydım. Yazıcıoğlu’nu aramama ve kurtarmama operasyonu vardı. Bir el bulunmamasını istiyordu. Yazıcıoğlu suikaste kurban gitti. Maalesef öldürdüler” dedi.

Helikopter kazası sonrası hayatını kaybeden Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun yol arkadaşı Milli Yol Partisi Genel Başkanı Remzi Çayır, kritik açıklamalarda bulundu.

Karar TV’ye konuşan Çayır, “Yazıcıoğlu’nun şehadetiyle ilgili bütün mahkemeleri takip ettim. Dosyaları tek tek okudum. Muhsin Yazıcıoğlu’nu aramak için oradaki dağdaydım. Yazıcıoğlu’nu aramama ve kurtarmama operasyonu vardı. Bir el bulunmamasını istiyordu. Yazıcıoğlu suikaste kurban gitti. Maalesef öldürdüler.” dedi.

Muhsin Yazıcıoğlu’nun 28 Şubat’da ordu içinde ilk kez bir şeyi deşifre ettiğini söyleyen Çayır, “TSK içinde mezhebi bir yapılanmayı deşifre etti.” dedi.

“ERDOĞAN KAZA OLDUĞUNA İNANIYOR”

Yazıcıoğlu’nun ölümünde kimlerin sorumlu olduğuna dair ortaya atılan iddiaları hatırlatan Çayır, “Dönemsel suçlar ilan ediliyor. Bunlar doğru değil. Bunu çıkaracak devlet. Cumhurbaşkanına söyledim. Sorumluluğunuz var. Bir yere kadar varıyorsunuz bir yerden sonra gidemiyorsunuz. Cumhurbaşkanı kaza olduğunu düşünüyor. Ben kaza olmadığına ilişkin düşüncelerimizi kendisine söyledim.” dedi.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.