Ana Sayfa Gündem Akşener: Artık öyle bir panik halindeler ki; havuz medyasındaki düzeni, sosyal medyaya...

Akşener: Artık öyle bir panik halindeler ki; havuz medyasındaki düzeni, sosyal medyaya da taşımak için uğraşıyorlar…

29
0

AKP’nin Meclis’e sunduğu ve “dezenformasyon yasası” olarak bilinen yasaya tepki gösteren Meral Akşener, “Peki neden böyle bir yasaya gerek duydular biliyor musunuz? Çünkü korkuyorlar. Adaletten korkuyorlar. Milletin özgürce konuşmasından, herkesin doğruları öğrenmesinden korkuyorlar” dedi.

AKP ve MHP’nin hazırlayarak TBMM’ye sunduğu ve kamuoyunda “dezenformasyon yasası” olarak bilinen sosyal medya yasasına tepki göstererek, “Bu yasa, yeni bir RTÜK oluşturma çabasıdır, bir istibdat yasasıdır” ifadesini kullandı.

Partisinin haftalık TBMM grup toplantısında konuşan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, gündemdeki konulara ilişkin dikkat çekici değerlendirmelerde bulundu.

Akeşer sözlerine, “Ak Parti iktidarının beceriksiz ellerinde bugün maalesef gittikçe daha da derinleşen bir devlet krizinin tam ortasındayız. Bugün Türkiye’de özgürlüğü, hakkı ve vicdanı mumla aratıyorlar. Bugün Türkiye’de hukuku ve adaleti kirli emellere alet ediyorlar. Bugün Türkiye’de kadınları sahipsiz bırakmaya çalışıyorlar” diye başladı.

PINAR GÜLTEKİN TEPKİSİ: SAPIKLARI YÜREKLENDİRİYORLAR

Pınar Gültekin’i boğduktan sonra varile koyup yakan Cemal Metin Avcı’nın müebbet hapis cezasına uygulanan “haksız tahrik” indirimine sert bir dille tepki gösteren Akşener, “Bugün Türkiye’de bir psikopatın 14 yıl sonra sokaklarımızda gezebilmesine göz yumuyorlar. Kadın katillerine cesaret veriyorlar. Sapıkları yüreklendiriyorlar. Yuh olsun yazıklar olsun hepinize” ifadelerini kullandı. Akşener sözlerini devamında, “Türk yargısı için utanç vesikası olarak anılacak bu kararda imzası bulunan herkesi bugün Allah’a havale ediyorum ama yarın iki elim yakalarında olacak” diye konuştu.

‘ÇÜNKÜ KORKUYORLAR’

Akşener AKP ve MHP’nin sunduğu, kamuoyunda dezenformasyon yasası olarak anılan yasa teklifi için de “Bu yasa, internet sitelerini hizaya çekme yasasıdır. Bu yasa, televizyon ve gazeteler üzerinde kurulan baskıyı, internete taşıma sevdasıdır. Bu yasa, yeni bir RTÜK oluşturma çabasıdır. Ez cümle bu yasa, bir istibdat yasasıdır. Peki neden böyle bir yasaya gerek duydular biliyor musunuz? Çünkü korkuyorlar. Gerçeklerden korkuyorlar. Adaletten korkuyorlar. Milletin özgürce konuşmasından, herkesin doğruları öğrenmesinden korkuyorlar” değerlendirmesinde bulundu.

‘BİR İSTİBDAT YASASI’

Akşener sözlerini şöyle sürdürdü: “Neymiş? Yalan habere karşı önlem alacaklarmış. Neymiş? Dezenformasyonla mücadele edeceklermiş. Neymiş? Sosyal medya yalancıymış. Çünkü onlara göre yolsuzluk yok; haberi yapanlar yalancı. Aslında sığınmacı sorunu da yok; var diyenler yalancı. Ekonomide her şey tıkırında; ekonomi kötüye gidiyor diyenler yalancı… Değerli dava arkadaşlarım; Bu yasa, internet sitelerini hizaya çekme yasasıdır. Bu yasa, televizyon ve gazeteler üzerinde kurulan baskıyı, internete taşıma sevdasıdır. Bu yasa, yeni bir RTÜK oluşturma çabasıdır. Ez cümle bu yasa, bir istibdat yasasıdır.”

‘HAVUZ MEDYASINDAKİ DÜZENİ, SOSYAL MEDYAYA DA TAŞIMAK İÇİN UĞRAŞIYORLAR’

“Uğruna her şeyi verecekleri o koltukları, kaybetmekten korkuyorlar” diyen Akşener, “Kurdukları rant düzeninin dağılmasından korkuyorlar. Maskelerin düşmesinden, saraydaki sefanın bitmesinden korkuyorlar. Ne kadar beceriksiz olduklarının yazılmasından, ülkemize ne büyük kötülükler ettiklerinin çizilmesinden, kapı arkalarında döndürdükleri dümenlerin, açığa çıkmasından korkuyorlar. Artık öyle bir panik halindeler ki; havuz medyasındaki düzeni, sosyal medyaya da taşımak için uğraşıyorlar. Varsın olsun. İstedikleri kadar uğraşsınlar. Biz; ‘Kahrolsun istibdat, yaşasın hürriyet!’ demeye, devam edeceğiz. İstedikleri yasağı getirsinler. Biz; ‘Kahrolsun zulüm, yaşasın adalet!’ demeye, devam edeceğiz. İstedikleri kadar gerçeklerden kaçsınlar” diye konuştu.

‘YİNE HAZIRLIK YOK, YİNE UÇAK YOK’

Akşener’in konuşmasından öne çıkan diğer bölümler şöyle:

“Dün akşam, Marmaris-Bördübet’ten felaket haberi geldi. Gelen bilgilere göre, yine uçak yok. Yine hazırlık yok. Yine kontrol odası pozları, bol miktarda hamaset var. Bu nedenle iktidarı bir kez daha uyarmak istiyorum. Geçtiğimiz sene günlerce yüreğimizi yakan, nefesimizi kesen ve canlarımızı alan yangınları, unutmadık. Geçen sene yangın bölgesine İl başkanımız ağlayarak dedi ki ormandan anlatamayacağım bir çığlık bir ağızdan bütün hayvanların sesleriyle bir çığlık yükseldi ki başkanım bunu ben nasıl unutacağım!’ Siz de unutmayacaksınız. 13 makam uçağınız olmasına rağmen, ‘Yangın söndürme uçağımız yok’ diyen kepazeliği unutmadık. Siz de unutmayacaksınız. Ağacına, ormanına, cennet doğasına sahip çıkan milletimizin nasıl yalnız bırakıldığını unutmadık. Siz de unutmayacaksınız. Unutmayacak ve bu sefer, çok daha geç olmadan, gereken önlemleri alacaksınız. Bu sefer de, beceriksizliğiniz, ihmaliniz ve hatanız yüzünden, aynı felaketi yaşarsak; bizim de, milletimizin de iki eli, yakınızda olacak. Bunu da böyle bilesiniz.”

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.