Ana Sayfa Ekonomi ‘Millet bahçesi’ bahane, Aydos Ormanı’nı talan şahane!

‘Millet bahçesi’ bahane, Aydos Ormanı’nı talan şahane!

43
0

İstanbul’un en önemli orman alanlarından biri olan Aydos Ormanı’nda bulunan binlerce ağaç kesilerek tam bir doğa katliamı yaşanıyor. AKP’li Sancaktepe Belediyesi’nin birinci derece sit alanı olan Aydos Ormanı’ndaki ağaçları katlederek ‘Millet Bahçesi’ yapması vatandaşlar tarafından tepkiyle karşılandı.

Yaklaşık 3 bin 638 metrekarelik bir alanı kapsayan projenin, büfe, idari bina, kreş ve kır lokantası gibi 10 yapının inşası için toplam 1302 metrekarelik alanda iş makineleri çalışmaya başladı.

İşçiler ormanda ağaç kesimi yaparken alana giden Aydos Ormanı Savunması üyeleri, 3 kepçe ile katledilmek istenen ormanda çalışmaları engelledi. Çalışmanın durdurulması ardından bölgeye polislerin sevk edildiği bildirilirken, Aydos Savunması’ndan Gönül Gümüşoğlu Özer kesim işlemi yeniden başlamaması için ormanlık alanda nöbet tutmaya başladıklarını bildirdi. Gönül Gümüşoğlu Özer, “Birinci derece sit alanı olan Aydos Ormanı’nın bütünlüğüne zarar verecek her girişime karşı ormanın sesi olmak zorundayız. En büyük karbon yutaklarından biri olan ormanlar olmazsa bizler de yokuz. Aydos Ormanları Savunması olarak millet bahçesi değil, muhafaza ormanı istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.