Ana Sayfa Ekonomi Esnaf AKP’li Başkanı perişan etti! Apar topar kaçtılar…

Esnaf AKP’li Başkanı perişan etti! Apar topar kaçtılar…

52
0

Van’da esnaf ziyareti sırasında hâl/hatır soran AKP Van İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu, “Hiç iyi değiliz. Esnaf olarak perişanız. Yaşadığımız krizin sahibi partinizdir” yanıtını alınca ziyaret yarıda kesildi.

Van’da esnafa hal hatır soran AKP Van İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu, aldığı yanıt üzerine ziyaretini yarıda kesmek zorunda kaldı. Türkmenoğlu’nun, “İyi misin?” sorusu üzerine esnaf sorunlarını anlattı:

“İyi olmamız için bir sebep söyleyin, hiç iyi değiliz. Esnaf olarak perişanız. Şu an bunun yüzde 99 sorumlusu başımızdaki partidir, sizsiniz. Bunun farkındasınız değil mi? Kendi görüşümü belirtiyorum, hal hatır sordunuz söyledim. Yazık ettiniz bize” diyen esnafa il başkanı, “Ne oldu? Şu zengin çeşidine bak” dedi.

‘ESNAFA YAZIK ETTİNİZ’

Esnaf tezgahındaki terliği göstererek, “Daha ne olması gerekiyor? Zengin çeşit dediğiniz bu mu? Geçen sen 25 liraya aldığım terliği 20 liraya da verebiliyordum hediye de edebiliyordum. Şimdi bu ne kadar, 70 lira. Çok iyi biliyorsunuz bunun sorumlusu sizlersiniz” diye yanıt verdi.

“Bu hayat pahalılığını biz çözeceğiz” diyerek oradan uzaklaşan il başkanına esnaf, “Sanmıyorum, gençlere yazık ettiniz, esnafa yazık ettiniz, bitirdiniz” diye tepki gösterdi.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.