Ana Sayfa Gündem AKP’li belediyeden sabah 5’te parkta kepçeyle yıkım

AKP’li belediyeden sabah 5’te parkta kepçeyle yıkım

40
0

Çekmeköy’de AKP’li belediye tarafından pazar yeri yapılmak amacıyla yıkılmak istenen parka sabah 5 sularında kepçeler girdi.

İstanbul Çekmeköy’de Mehmet Akif Mahallesi’nde bulunan ve ilçenin en büyük ikinci parkı olduğu belirtilen park alanı için yapılaşma ısrarı devam ediyor. Mahalle sakinlerinin direnişi sonrası dün durdurulan yıkım bu sabah saatlerinde AKP’li belediyenin baskınıyla tekrar başladı.

Aynı zamanda deprem toplanma alanı olan park için dün sabah yıkıma karşı parkta toplanan yurttaşlar, belediyeye tepki göstermişti. Tepkiler sonrası AKP’li Çekmeköy Belediyesi, parkı bariyerlerle çevirerek kapatan inşaat firmasına bariyerleri açtırmıştı.

SABAH 5’TE PARKA BASKIN

Bu sabah 05.00 saatlerinde mahalleye tekrar giren iş makineleri ve belediye çalışanları yurttaşların tepkisiyle karşılaştı. Çok sayıda polis ve zabıta ekibinin bölgeye gelmesinin ardından mahallelerindeki yeşil alanı korumak isteyen yurttaşlar ise parka sahip çıkacaklarını belirtiyor.

Öte yandan Çekmeköy Belediye Başkan Yardımcısı Şahmettin Yüksel, yurttaşların itirazına rağmen parkta iş makinelerinin çalışmaya devam edeceğini belirterek, “Söz konusu alana kapalı pazar yeri yapıyoruz. Mahalle aralarındaki pazarları kaldırıyoruz. İşin ihalesini yaptık. Firmaya yer teslimini yaptık” açıklamasını yaptı.

Belediye Başkanı Ahmet Poyraz ise konuya ilişkin bir açıklama yapmadı.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.