Ana Sayfa Haberler Kılıçdaroğlu: Biz hayatta olduğumuz sürece SADAT ve benzerlerinden asla çekinmeyin

Kılıçdaroğlu: Biz hayatta olduğumuz sürece SADAT ve benzerlerinden asla çekinmeyin

41
0

Kılıçdaroğlu, ‘Biz hayatta olduğumuz sürece, mücadele ettiğimiz sürece SADAT ve benzerlerinden asla çekinmeyin, korkmayın’ dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında açıklama yapıyor. CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ve CHP’nin İstanbul’daki 39 ilçe başkanı da grup toplantısına katıldı.

Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

“Bu ülkenin geleceğini inşa edeceğiz. Bu ülkede demokrasiyi inşa edeceğiz. Bunları yapmaya kararlıyız. Hiçkimsenin inancını, yaşam tarzını siyasete malzeme etmeyeceğiz. İnsana insanca bakacağız, Allah’ın yarattığı en değerli varlık olarak bakacağız. İnsana hizmet etmekten onur duyacağız. Her yerde, her ortamda CHP vardır. 81 ildeki bütün vatandaşlarımızla kucaklaşacağız. Biz bu ülkede var olan tüm sorunları çözmeye geliyoruz.

Biz hayatta olduğumuz sürece, mücadele ettiğimiz sürece SADAT ve benzerlerinden asla çekinmeyin, korkmayın. Çünkü biz Kuvâ-yi Milliyeciyiz. Milliyetçi, ülkücü kardeşlerime de seslendim.

Van’da, Şanlıurfa’da verdiğim sözü hatırlattılar, dediler ki çiftçiler ‘Acaba çiftçiye elektriği ücretsiz verecek misiniz? Bunun sözünü verir misiniz?’ Hiç meraklanmayın; Konya’da da vereceğiz, her yerde çiftçiye elektriği ücretsiz vereceğiz. Hiç kimse endişe etmesin. Ve onlara bunun nasıl yapılacağını da anlattım. Allah’ın güneşi bedava; güneş elektriği santralleri kuracaksınız. Kuracaksınız, kooperatif şeklinde örgütleneceksiniz. Elektriğini kooperatif elektriği size bedava verecek, artanı da size gelir etmek için satacaksınız.

Kayseri’de 700 kişi partimize üye oldu. Şunu söyledik: Artık hiçbir yer kale değil. Her yerde olacağız. Kayseri’de de olacağız, Konya’da da olacağız.

Enflasyonu düşük gösteriyorlar. Bu ne demek; emekliye, memura, yetime düşük maaş vereceğim diye baskı yapıyorlar. Memurun, işçinin, emeklinin hakkını neden vermiyorsunuz? Enflasyonu yapan sensin, büyüten sensin; hiçbir günahı olmayan memurun, işçinin, emeklinin hakkını nasıl alırım diye TÜİK’e müdahale ediyorsun.

İşçilere de emeklilere de dul ve yetimlere de memurlara da sesleniyorum: Hakkınızın yenmesini istemiyorsanız birlikte olacağız. Bize katılacaksınız hakkınızı da hukukunuzu da teslim edeceğiz.

Hazine ve Maliye Bakanı ilginç bir şey söyledi; ‘Sadece devletin çözeceği bir problem olarak görmüyorum’ dedi. Bu kadar bilgisiz insanların yönettiği ülke. Fiyat istikrarından sorumlu kurum Merkez Bankası ama bu yetki alınmış durumda.
Ekonomik buhrandan öyle noktaya geldiler ki, vatandaşı suçluyorlar. ‘Sorunun bir kısmında vatandaşlarımızın tasarrufunu döviz cinsinde yapmaktaki ısrarları var’ diyor. Bir devlet böyle yönetilmez. Bilgisiz, irfansız yönetemezsiniz. ‘Bu vatandaşlar neden tasarruflarını dövize yatırıyor’ diye düşünüyor mu? Sen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından neden dolarla borçlanıyorsun? Sen ihalelere dolar bazında garantileri nasıl verdin?”

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.