Ana Sayfa Haberler İstanbul merkezli 6 ilde eşzamanlı operasyon: 52 gözaltı kararı daha…

İstanbul merkezli 6 ilde eşzamanlı operasyon: 52 gözaltı kararı daha…

56
0

15 Temmuz sonrası Gülen Cemaati’ne karşı başlatılan cadı avı hız kesmeden devam ediyor. Gün geçmiyorki bir operasyon yapılmasın. Yaş, cinsiyet, hasta ayrımı yapılmaksızın yapılan cadı avı operasyonlarında bugünkü adres yine TSK oldu.

TSK’da ankesörlü telefondan arandıkları iddiasıyla aralarında halen görevde olan askerlerin de olduğu 52 kişi hakkında gözaltı kararı verildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör Suçları Soruşturma Bürosu tarafından yürütülen “ankesör soruşturması” kapsamında, ankesör/büfe gibi sabit hatlardan aranan ve ayrıca aynı ankesörlü kart ile arandığı öne sürülen, ya da itirafçı beyanı gibi iddialarla 52 kişi hakkında gözaltı kararı verildi.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nde (TSK) Hava, Kara, Deniz ve Jandarma Kuvvetleri Komutanlığına mensup görevde bulunan 1 subay, 1 Astsubay, 1 uzman çavuş, emekli 1 askeri personel ile ihraç edilen 9 eski askeri personel ve 36 kapatılan askeri okul öğrencisi ile itirafçı beyanlarından ulaşıldığı iddia edilen 3 sivil olmak üzere toplam 52 kişi hakkında gözaltı kararı verildi.

36 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

İstanbul merkezli 6 farklı ilde, bu sabah gerçekleştirilen operasyonda 36 kişi gözaltına alınırken, diğerlerinin aranması devam ediyor.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.