Ana Sayfa Haberler Halk TV’nin yeni kuracağı gazetesinin başına geçecek isim belli oldu

Halk TV’nin yeni kuracağı gazetesinin başına geçecek isim belli oldu

54
0

Halk TV’nin sahibi Cafer Mahiroğlu, kurulacak yeni gazetenin başına Cumhuriyet’teki işten çıkarmalara tepki göstererek istifa eden Aykut Küçükkaya’nın geçeceğini açıkladı.

Cafer Mahiroğlu, geçtiğimiz günlerde duyurduğu yeni basılı gazete hakkında dikkat çeken bir paylaşım yaptı. Mahiroğlu, yeni kurulacak gazetenin başına, Cumhuriyet’teki sendikalaşma sürecinde 8 gazetecinin işten çıkarılmasına tepki göstererek istifa eden Aykut Küçükkaya’yı getirilecek.

Mahiroğlu yaptığı paylaşımda, “Halk TV izleyicilerine çok yakında gazete çıkaracağımızı duyurmuştuk. Ruhunu Abdi İpekçi, Çetin Emeç, Uğur Mumculardan alacak olan gazetemiz ete kemiğe büründü. Kaptan köşkü de İlhan Selçuk’un öğrencisi Aykut Küçükkaya ‘ya emanet, Aykut da sizlere …” dedi.

Cafer Mahiroğlu’nun paylaşımını alıntılayan Aykut Küçükkaya ise, “Halk TV’nin demokrasi, özgürlük ve insan hakları mücadelesine basılı gazetemizle en güçlü şekilde omuz vereceğim. Daima haberin, gerçeğin peşinden koşacağız. Gerekirse kalemimizi kıracağız ama asla satmayacağız!.. Yolumuz açık olsun…” ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

Aykut Küçükkaya, Cumhuriyet gazetesindeki işten çıkarmalara tepki göstererek istifa etmişti. Küçükkaya ile birlikte, yaklaşık 25 gazeteci de yönetimin kararına tepki göstererek gazeteden ayrılma kararı almıştı.

AYKUT KÜÇÜKKAYA KİMDİR?

Aykut Küçükkaya 16 Ocak 1973’te Zonguldak’ta doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Zonguldak’ta tamamladı. 1994’te İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nü bitirdi. Aynı yıl Cumhuriyet’te “gece muhabiri” olarak çalışmaya başladı.

Cumhuriyet’te yaptığı özel haber ve araştırmalarıyla Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) Sedat Simavi Gazetecilik Ödülü, Milliyet Abdi İpekçi Yılın Gazetecilik Ödülü, Çağdaş Gazeteciler Derneği (ÇGD) Uğur Mumcu Araştırmacı Gazetecilik Ödülü, TGC Çetin Emeç Gazetecilik Ödülü, Ekonomi Gazetecileri Derneği (EGD) Nezih Demirkent Gazetecilik Ödülü, TGC Yılın Başarılı Gazetecisi Ödülü ve ÇGD Yılın Haber Ödülü’nün de aralarında bulunduğu 16 gazetecilik ödülüne layık görüldü.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.