Ana Sayfa Gündem Süleyman Soylu ile Hakan Fidan birbirine girdi!

Süleyman Soylu ile Hakan Fidan birbirine girdi!

85
0

Gazeteci Tolga Şardan, Milli İstihbarat Teşkilatı’nın IŞİD’in yeni liderinin İstanbul’da yakalandığına dair haberler nedeniyle tepkili olduğunu söyledi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne dayandırılan haberlerde terör örgütü IŞİD’in yeni lideri Ebu Hasan el-Haşimi el-Kureyşi’nin İstanbul’da yakalandığı ileri sürülüyordu ancak buna ilişkin halen resmi bir açıklama gelmiş değil.

T24 yazarı Tolga Şardan, bu konuda ulaştığı bir bilgiyi okurlarıyla paylaştı .

“Adı henüz belli olmayan üst düzey IŞİD yöneticisi MİT tarafından tespit edilip yakalandı. Kaynaklar, MİT’in bu konuda yabancı bir ülke gizli servisi ile ortak çalışma yürüttüğünü ifade ediyor. İstanbul Emniyeti’nin süreçte yerel adli kolluk birimi olmasından dolayı yer aldığını ve sınırlı bilgi paylaşıldığını aktarayım” ifadesini kullanan Şardan, şöyle devam etti:

“Ayrıca MİT’in, İstanbul Emniyeti’ne dayandırılan erken bilgi açıklamasından dolayı tepkili olduğu kaydediliyor. İlave edeyim yakalana kişi şu an itibarıyla İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın bilgisi dahilinde halen MİT’te sorgulanıyor. Polise teslim edilmiş değil.

Tabi burada ‘Nasıl olmuş ki, el Kureyşi ya da başka bir IŞİD üyesi gizlice İstanbul’a kadar gelebilmiş?’ sorusunun yanıtı önemli.

Zira, ‘uçan kuştan haberinin olduğunu’ ifade eden İçişleri Bakanı Soylu’ya Emniyet ve Jandarma İstihbaratı bağlı. Bir de MİT Başkanlığı var. O da Cumhurbaşkanı Erdoğan’a doğrudan bağlı.

‘İÇİŞLERİ İLE MİT YÖNETİMİ ARASINDA SON DÖNEMDE YAŞANAN GERGİNLİKLERİ DE HESAP ETMEK LAZIM’

Yakalanan kişinin savcılığa teslim edilmesiyle beraber gerçek durumu anlayabileceğiz.

Bu arada süreci ‘sadece bir operasyon’ olarak görmemek gerek. İçişleri Bakanlığı ile MİT Başkanlığı’nın yönetimi arasında son dönemde yaşanan kimi gerginlikleri de hesap etmek lazım. (…)”

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.