Ana Sayfa Gündem Siyasi kulisleri endişelendiren haber! Erdoğan imzaladı…

Siyasi kulisleri endişelendiren haber! Erdoğan imzaladı…

69
0

Ankara kulislerinde siyasileri yönelik saldırı iddialarının konuşulduğu bir dönemde Koruma Eğitim Akademisi Polis Eğitim Merkezinde koruma polislerine verilen eğitimler artırıldı. Polislere silahlı saldırı, bombalı saldırı, saldırıda önemli kişiyi kaçırma ve daha birçok senaryoda eğitim veriliyor.

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla nisan ayında Emniyet Genel Müdürlüğü Koruma Dairesi Başkanlığına bağlı Koruma Eğitim Akademisi Polis Eğitim Merkezi Müdürlüğü kuruldu.

Kursa alınan mevcut korumalara silahlı – bombalı saldırı, silahlı saldırıda önemli kişiyi kaçırma gibi birçok konuda eğitim veriliyor.

SALDIRI SENARYOLARI GERÇEĞİ ARATMIYOR

Anadolu Ajansı’nın haberine göre Elmadağ’da verilen eğitimlerden bugüne kadar 248’i jandarma personeli toplam 3 bin 71 kursiyer eğitim aldı. Kursiyerler 123 eğitmenden 10 haftada 316 saat teorik ve pratik eğitim görüyor. Eğitimlerdeki senaryoların gerçeğe en yakın şekilde uygulanması için özel parkurların yanı sıra simülasyon odaları kullanılıyor. Kursiyerler atış konusunda simülasyonda başarı sağladıktan sonra poligona giderek gerçek mühimmatla çalışmaya başlıyor.

ÖNEMLİ KİŞİYİ SALDIRIDAN KURTARMA EĞİTİMİ VERİLİYOR

Kursta, araçtan araca tahliye, önemli kişiyi saldırılara karşı kaçırma, önemli kişiye karşı gerçekleştirilen silahlı saldırı, fren kullanmadan kaçış, bombalı saldırı ve daha birçok senaryo, alanda kursiyerlere uygulamalı gösterilerek en iyi şekilde eğitim almaları sağlanıyor. Kursun ardından yapılan sınavda yeterlilik sağlayanlar, akademiden branşla mezun oluyor.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.