Ana Sayfa Gündem Mehmet Ekrem bebek ve ablası Zülal’in cezaevi fotoğrafı

Mehmet Ekrem bebek ve ablası Zülal’in cezaevi fotoğrafı

71
0

Anneleri İlayda Tekgöz ile birlikte Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevinde tutuklu olan Mehmet Ekrem bebek ve ablası Zülal’in hapiste çekilen son fotoğrafı ortaya çıktı. İlayda Tekgöz, Mehmet Ekrem’i dünyaya getirdikten iki saat sonra gözaltına alınmıştı.

Gülen Hareketi’ne üyelik iddiasıyla yürütülen soruşturmalar kapsamında 19 Ocak 2021’de tutuklanan İlayda Tekgöz, 5 yaşındaki kızı Zülal ve 3 yaşındaki oğlu Mehmet Ekrem ile birlikte tam 17 aydır hapiste.

Babaları Hasan Tekgöz de 2,5 yıldır Silivri’de tutuklu olduğu için aylardır hiç dışarı çıkamayan Tekgöz kardeşlerin, cezaevinin avlusunda birbirlerine sarılarak çekilen fotoğraflarında her şeye rağmen mutlu oldukları görülüyor. İlayda Tekgöz tutuklandıktan sonra ilk telefon görüşmesinde “Biz iyiyiz ama elinizden geleni yapın, bizi buradan çıkartın” demişti.

DOĞUMHANE KAPISINDA GÖZALTI YAŞADILAR

Oğlu Mehmet Ekrem’i Gaziosmanpaşa Şafak Hastanesi’nde 19 Temmuz 2019’da dünyaya getiren İlayda Tekgöz, 2 saat sonra doğumhane kapısında gözaltına alındı. O gün adli kontrol şartıyla serbest bırakılan lohusa Tekgöz, oğlu 1,5 yaşına gelince tekrar tutuklandı.

İstanbul 28. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından “kaçma şüphesi” olduğu gerekçesiyle hapse gönderilen İlayda Tekgöz, oğlunu dünyaya getirdiğinden beri İstanbul’da yaşıyor ve eşini ziyarete gidiyordu.

İlayda Tekgöz tutuklanıp çocuklarıyla hapse götürüldüğü gün. 19 Ocak 2021, Çağlayan Adliyesi.

İlayda Tekgöz, eşi tutuklu ve ebeveynleri de başka şehirlerde yaşadığı için çocuklarını mecburen yanına aldı. İki kardeş o günden beri hiç sokağa çıkıp oynayamadı.

Dosyası Yargıtay’da olan İlayda Tekgöz, mahkemeye geldiği halde dinlenmeyen bir tanık ifadesi, Bank Asya hesabı ve ByLock kullandığı iddiasıyla 7 yıl 15 ay hapis cezasına çarptırıldı. Yargıtay cezayı 6 yıl 10 aya düşürdü. Şubat 2020’de tutuklanan eşi Hasan Tekgöz’e de aynı gerekçelerle 6 yıl 10 ay hapis cezası verildi.
SEVİNÇ ÖZARSLAN | BOLD ÖZEL

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.