Ana Sayfa Dünya Asker bulmakta zorlanan Kremlin yaş sınırını öyle bir seviyeye çekti ki…

Asker bulmakta zorlanan Kremlin yaş sınırını öyle bir seviyeye çekti ki…

74
0

Rusya ile Ukrayna arasında savaş devam ederken Rusların son dönemde sağladıkları başarılar Batı kamuoyunda da endişelere neden oldu. Ancak Rusların asker bulamadığı ve seferberlikten kaçındıkları için bunun yerine emeklilik yaşını artırdığı da iddialar arasında.

Savaşta dengenin Rusya lehine değişmediği ancak taktik olarak Rusya’nın lehine günler yaşandığını kaydeden Işık, ilk zamanki plansız atak kısmından daha zekice bir planlamanın başladığının görüldüğünü belirtti.

Rusya’nın en kuvvetli olduğu yanının elindeki imkânları kullanabilmek olduğunu kaydeden Işık, Rusya’nın gıda krizini kasıtlı olarak köpürttüğüne işaret ederek, “Yiyecek olayını kendi lehine silah olarak kullanmaya başladı” dedi.

Rakamlara bakıldığında dünyanın büyük çoğunluğunun Ukrayna’nın arkasında olmadığına dikkat çeken Işık, çoğunluğun Rusya’yı karşısına almaktan çekindiğini söyledi.

“HAZİRAN ZOR GEÇECEK”

Medyascope’ta Işın Eliçin’in konuğu olan Yörük Işık, haziran ayının Ukrayna ordusu açısından zor geçeceğini, sahada Rusların yeni taktik başarılar kazanabileceğini söyledi.

Rusya’nın tank gücünün üçte birini kaybettiğini iddia eden Işık, Rusya’nın asker mevcuduyla ilgili önemli savlar ortaya sürdü.

“RUSYA’NIN ASKERİ YOK”

Rusya’nın taburlarının 900 kişiden oluştuğu iddialarının artık gerçeği yansıtmadığını kaydeden Işık, Kremlin’in seferberlik ilan etmek yerine emeklilik yaşını artırdığını böylece ülke kamuoyuna karşı bir prestij kaybını önlemeye çalıştığını belirtti.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.