Ana Sayfa Gündem Kemal Kılıçdaroğlu, Erdoğan’a 10 soruyla karşılık verdi: SADAT’ın kurucusu Adnan Tanrıverdi ile…

Kemal Kılıçdaroğlu, Erdoğan’a 10 soruyla karşılık verdi: SADAT’ın kurucusu Adnan Tanrıverdi ile…

42
0

Erdoğan’ın grup toplantısında sorduğu 10 soruya, Kılıçdaroğlu kendi 10 sorusuyla karşılık verdi. Kılıçdaroğlu, Millet İttifakı’nın adayını soran Erdoğan’a SADAT’ın kurucusu Adnan Tanrıverdi’nin gündeme taşıdığı “Beklenen Mehdi”yi sordu.

Siyasetin zirve isimleri bugün birbirlerini soru yağmuruna tuttu. Partisinin Meclis grup toplantısında konuşan AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, CHP lideri Kılıçdaroğlu’na 10 soru yöneltti. Soruların yanıtlarına göre Kılıçdaroğlu’na tutumunu gözden geçireceğini söyleyen Erdoğan’ın bir sorusu da seçim ile ilgiliydi.

Millet İttifakı’nın adayının kim olduğunu her fırsatta sorgulayan Erdoğan, Kılıçdaroğlu’na “Yüreği yetip 2023’te cumhurbaşkanı adayı olacak mı olmayacak mı?” diye sordu.

Kılıçdaroğlu da Erdoğan’ın kendisine yönelttiği 10 soruya yanıt vererek “Danışmanlarını ve doktorlarını çağır” sözleriyle saat 23.00’ü işaret etti.

SEN DE BENİMKİLERE VER

Beklenen paylaşımı yapan Kılıçdaroğlu da Erdoğan’a 10 soru yöneltti.

CHP Lideri sorularını “Bak Erdoğan, sorularına açık ve net yanıtlar verdim. Şimdi bakalım sendeki yüreğe… Cevaplamaya bir türlü cesaret edemediğin sorularımı aşağıya bırakıyorum. Bir damla cesaretin varsa sen de benim bu sorularıma yanıt ver” notuyla paylaştı.

Kılıçdaroğlu’nun bir sorusu da SADAT kurucusu Adnan Tanrıverdi’nin gündeme taşıdığı beklenen “Mehdi” ile ilgili.

İŞTE KILIÇDAROĞLU’NUN 10 SORUSU

Kılıçdaroğlu’nun soruları şöyle:

“1. Damadın 128 milyar doları arka kapıdan, düşük kurla kimlere sattı?

2. Avrupalıların hayat kalitesi korunsun diye, Türkiye’yi milyonlarca sığınmacı ve kaçakla doldurdun, huzurumuzu bozma pahasına mahallelerimizi sattın. Bu talimatı sana kim, ne karşılığında verdi?

3. 33 şehidimizin katilinin kapısına gidip, dakikalarca bekledin. Sonra da hiçbir şey olmamış gibi etrafa gülücükler saçtın. Sana hakaret eden kişinin ayağına gidip mektubunu ‘takdim’ ettin. ‘Hamd olsun gündeme gelmedi’ dedin. Neden bu kadar eğiliyorsun? Hakkında ne biliyorlar?

4. Ekonomiyi baturdın. Şakası bile kötüyken kendini ekonomist ilan edip, milyonlarca gencimizi işsiz bıraktın, Türkiye’yi yüzde 157 enflasyona mahkum ettin. Hiçbir aklı başında ekonomistin seninle çalışmak istemeyişini kendine nasıl açıklıyorsun?

5. Paravan vakıflar aracalığıyla çocukların, yüzlerce milyon doları birbirine gönderiyor. Yurt kılıfı altında Manhattan’da gökdelen inşa ediliyor, çiftlikler satın alınıyor. Ailece bir araya geldiğinizde, birbirinizin yüzüne nasıl bakıyorsunuz? Hep merak etmişimdir bunu.

6. İçişleri Bakanın ne kadar mafya, uyuşturucu baronu varsa fotoğraf çektirirken, sokakları mafyanın kontrolüne geçirdiniz. Bu örgütlerden beklentiniz nedir? Neden hepsi sokağa salıverildi?

7. Rahip Brunson’ı teslim ettikten sonra Kaşıkçı’yı da sattın. Ülke itibarını konsolosluk bahçesine gömdün. Neden katile koşarak gittin? Ondan ne bekliyorsun? Sana beklediğini verecekler mi Erdoğan?

8. SADAT’ın Asrika planlarına katılıyor musun? 15 Temmuz’da kaybolan silahların, bu paramiliter yapının elinde olduğunu biliyor musun? Onlara bu rolü kim verdi? Evinde Adnan Tanrıverdi ile ne konuştunuz? Bekledikleri Mehdi kim?

9. Müzik ve dil yasakları ile gençleri kışkırtmanın toplumsal çatışma yaratmanın mı peşindesin? Peşinen söyleyeyim, yemezler.

10. NATO’ya atıp tutuyorsunuz. Ben NATO’nun gerekliliğine inanıyorum. NATO’dan çıkmak yerine yabancı askerleri topraklarımızdan çıkaralım diyorum, var mı sende o yürek? Getirebilir misin bunu Meclis’e?

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.