Ana Sayfa Gündem Cezaevinden izinli çıkmış!

Cezaevinden izinli çıkmış!

70
0

İstanbul Bebek sahilinde uygunsuz şekilde hareket ettikleri için gözaltına alınarak adliyeye sevk edilen şüphelilerden Özgür Kavi tutuklanırken, Carmen Maria T. ise Bakırköy Prof. Dr. Mazhar Osman Ruh ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde gözlem altına alındı. Birçok suç kaydı bulunan Özgür Kavi’nin cezaevinden izinli çıktığı ortaya çıktı.

Beşiktaş’taki Bebek sahilinde Carmen Maria T. ve Özgür Kavi açık alanda cinsel ilişkiye girdiği görüntülerin sosyal medyada paylaşılması üzerine İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı. Polis ekiplerince gözaltına alınan iki şüpheli emniyetteki işlemlerin ardından İstanbul Adalet Sarayı’na sevk edildi.

İstanbul Adli Tıp Şube Müdürlüğünden alınan rapor doğrultusunda Carmen Maria T.’nin kendisini beden ve ruh bakımından savunamayacak durumda olduğuna ilişkin kuvvetli şüphe bulunması nedeniyle şüpheli Özgür Kavi hakkında “Cinsel saldırı ve hayasızca hareketler” suçlarından işlem yapıldı. Savcılıkta ifadelerin alınmasının ardından şüpheli Özgür Kavi tutuklanma talebi ile Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğine sevk edildi. Savcı, şüpheli Carmen Maria T. için ise Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğinden Bakırköy Prof. Dr. Mazhar Osman Ruh ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesinde gözlem altına alınmasını talep etti.

TUTUKLANDI

Sulh Ceza Hakimliği şüpheli Özgür Kavi’nin tutuklanmasına, Carmen Maria T.’nin ise Bakırköy Prof. Dr. Mazhar Osman Ruh ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesinde gözlem altına alınmasına karar verdi.

CEZAEVİNDEN İZİNLİ ÇIKMIŞ

Halktv’den Seyhan Avşar’ın haberine göre, İstanbul 6. Sulh Ceza Hakimliği’nde savunma yapan Özgür Kavi, “Olay sırasında tiner kullandığım için kendimde değildim. Mağdur yanıma gelerek benden bira istedi. Akli dengesinin yerinde olmadığını bilmiyordum. Normal şekilde davranıyordu. Ben zaten mahkumum. İzinliyim. Çok pişmanım. Tedavi olmak istiyorum. Serbest bırakılmayı talep ederim.” dedi.

Kavi’nin Savcılık ifadesinde ise, “Olaydan önce dışarıya karşı göğüslerini gösteriyordu. Akıl dengesi yerinde değildi” dediği ancak mahkemenin son beyanını esas almasını istediği öğrenildi.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.