Ana Sayfa Dünya İsrail’den Türkiye uyarısı: İran saldırı düzenleyebilir

İsrail’den Türkiye uyarısı: İran saldırı düzenleyebilir

42
0

İsrail Cumhurbaşkanı Herzog’un mart ayındaki Türkiye ziyareti ile Türkiye – İsrail ilişkileri yeni bir döneme girdi. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun geçen haftaki ziyareti sonrasında İsrail’den Türkiye’ye seyahat edecek vatandaşlarına İran’ın intikam saldırısı düzenleyebileceği uyarısı yapıldı.

İsrail hükumeti, geçen hafta İran Devrim Muhafızları’ndan Seyyad Hodayi’nin İran’ın başkenti Tahran’daki evinin yakınlarında motosikletli iki kişi tarafından öldürülmesinin ardından vatandaşlarını Türkiye’ye gitmemeleri için uyardı.

“İRAN İNTİKAM SALDIRISI DÜZENLEYEBİLİR”

Reuters’ın haberine göre İsrail, İran’ın ‘intikam saldırısı’ düzenleyebileceğini belirtti. İran Devrim Muhafızları’ndan albay Seyyad Hodayi, geçen hafta başkent Tahran’daki evinin yakınlarında motosikletli iki kişi tarafından vurularak öldürülmüştü. Devrim Muhafızları, suikastten İsrail’i sorumlu tutmuş ve intikam alacaklarını belirtmişti.

TÜRKİYE YÜKSEK RİSKLİ BİR ÜLKE

İsrail Ulusal Konseyi bu açıklamanın ardından normalleşme adımları sonrası İsrailli turistlerin ziyaret ettiği Türkiye’ye seyahat uyarısı yaptı. İsrail Ulusal Konseyi tarafından yapılan açıklamada Türkiye ‘yüksek riskli bir ülke’ olarak sınıflandırıldı.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.