Ana Sayfa Haberler AKP’li Ömer Çelik’ten SADAT’a “desinler” tepkisi: Bizi bağlamıyor, reddediyoruz…

AKP’li Ömer Çelik’ten SADAT’a “desinler” tepkisi: Bizi bağlamıyor, reddediyoruz…

55
0

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eski askeri başdanışmanı emekli Tuğgeneral Adnan Tanrıverdi’nin kurduğu Erdoğan rejiminin paramiliter yapısı Uluslararası Savunma Danışmanlık İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş’yi (SADAT) reddettiklerini söyledi. SADAT kurucusu ve yöneticisi Ersan Ergür’ün “İktidarı sandıkta teslim etmeyiz” paylaşımı hakkında sert ifadeler kullanan AKP Sözcüsü Ömer Çelik, “Bizi bağlamıyor, reddediyoruz” dedi.

İktidarı sandıkta teslim etmeyeceklerini açıklayan SADAT yöneticisi Ersan Ergür hakkında 5 gündür hiçbir hukuki soruşturma açılmaması dikkat çekerken AKP MYK toplantısı ardından konuşan AKP Sözcüsü Ömer Çelik şu ifadeleri kullandı:

“Bu herhangi bir dernek, kurum AK Parti’yle ilgisi yok. Birisi çıkmış ‘biz bunlara sandığı teslim edemeyiz’ demiş. Bu bizi niye ilgilendirir? Biz iktidarın değişimi ancak sandık yoluyla olur diyoruz. İktidarın sandık yoluyla değişimine karşı çıkanlar ortada, biz değiliz. Seçim güvenliğiyle ilgili büyük problemler olacak diye bir ton cümle kuruluyor.

Sandığın belirleyiciliği dışında kim açıklama yapıyorsa reddediyoruz. Sandığın iradesinin dışında kim başka bir iradeden bahsediyorsa reddediyoruz. CHP adına toplumu tehdit eden, CHP’ye yakın gözüküp de insanları tehdit eden bir sürü tweeti saysam burada basın toplantısını bitiremeyiz.

Genel başkanımız hayatı boyunca defalarca seçime girmiştir. Sandığı lekelemeye, hakaret etmeye dönük hangi yaklaşım varsa ayağımızın altındadır. Demokrasi en büyük kazanımdır. Bu sandığımızın korunması için Başbakanlarımızı, bakanlarımızı şehit vermiş milletiz. Bizim için sandık kazanılmış mücadelenin, demokrasinin ürünüdür. Milletin emaneti millete hürmet ederek kullanılır. Kim AK Parti adına çıkıp da sandığa hakaret ediyorsa o bizden değildir.”

‘MEHDİ GELECEK ORTAMI HAZIRLAMALIYIZ’

TSK’yı 15 Temmuz’da sonra yeniden yapılandırdıklarını itiraf eden Adnan Tanrıverdi, 2019 yılından düzenlenen 3. Uluslararası ASSAM İslam Birliği Kongresi’nden sonra yaptığı açıklamada “İslam Birliği olacak mı olacak. Nasıl olacak Mehdi Hz. geldiği zaman. Peki Mehdi ne zaman gelecek? Allah bilir. Peki bizim bir işimiz yok mu, ortamı hazırlamamız gerekmez mi? İşte ASSAM bunu yapıyor” diye konuştu.

”SANDIKTA TESLİM ETMEYİZ”

SADAT’ın kurucuları arasında yer alan sözde araştırmacı-yazar Ersan Ergür, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, “Bu vatan kanla alındı. Kanla savunuluyor. Bu vatanı Türkiye düşmanları ile işbirliği yapanlara sandıkta teslim etmeyiz. Etmeyeceğiz! Vatan sağolsun.” ifadelerini kullanmıştı. Ergür gelen tepkiler üzerine apar topar paylaşımını silmişti. İktidarı sandıkta teslim etmeyeceklerini ve seçim sonuçlarını tanımayacaklarını belirten Ersan Ergür hakkında aradan 5 gün geçmesine rağmen hiçbir soruşturma başlatılmaması dikkat çekti.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.