Ana Sayfa Dünya Zelenskiy’den ‘kararlılık’ vurgusu: Her şeyimizi geri alacağız

Zelenskiy’den ‘kararlılık’ vurgusu: Her şeyimizi geri alacağız

71
0

Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy, Rusya’ya karşı mücadelelerinde kararlılık vurgusu yaparak “Ukrayna, Rusya’dan her şeyi geri alacak. Bu bir zorunluluktur. Yaptığımız her şey bu amaç için” dedi.

Tüm dünyanın endişeyle takip ettiği ve akıbetini merak ettiği Rusya-Ukrayna savaşı devam ederken, Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, direneceklerini ve kararlı bir tavır göstereceklerini belirttiği yeni bir açıklama yaptı.

Zelenskiy açıklamasında, “Ukrayna, Rusya’dan her şeyi geri alacak. Bu bir zorunluluktur. Bu bir zaman meselesi. Yaptığımız her şey bu amaç için” dedi.

Zelenskiy, Donbass’taki Severodonetsk, Lysychansk, Bakhmut ve Popasna bölgelerinin durumunun zor olduğunu da söyleyerek, “Silah tedariki konusunda her geçen gün düşmanımızın sayısını aşmaya yaklaşıyoruz” ifadelerini kullandı.

‘RUSYA RESMEN BİR TERÖR DEVLETİ OLARAK TANINMALI’

Zelenskiy, Rus ordusunun Ukrayna’nın Sumi bölgesine roket ve havanlarla “barbarca darbeler” verdiğini söyledi. Rus ordusunun Mikolayiv’de bir anaokuluna 20 metre mesafedeki yerleşim alanını vurması sonucu 1 kişinin öldüğünü ve 7 kişinin yaralandığını belirten Zelenskiy, “Rus ordusunun seçtiği hedef buydu. Bu tür saldırılar dünyaya Rusya’nın nihayet resmen bir terör devleti olarak tanınması gerektiğini hatırlatacaktır” dedi.

Zelenskiy açıklamasında ayrıca, Rus ordusunun Ukrayna’nın Herson şehrindeki sivillerin tahliyesini engellediğini belirtti.

Ukrayna Genelkurmay Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada ise “savaşın başından bu yana yaklaşık 30 bin 150 Rus askerinin öldürüldüğü” bildirildi.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.