Ana Sayfa Gündem Şamil Tayyar, ‘Z kuşağı oy kullanmasın’ diyen Hakan Ural’ı azarladı!

Şamil Tayyar, ‘Z kuşağı oy kullanmasın’ diyen Hakan Ural’ı azarladı!

107
0

Z kuşağının ülkenin yakın geçmişini bilmediğini ileri sürerek seçimlerde oy kullanmaması gerektiğini ileri süren yandaş oyuncu Hakan Ural’a AKP içinden tepki geldi. Hakan Ural’ı azarlayan AKP MKYK Üyesi Şamil Tayyar, ‘‘Siyaset gündeminin ‘Dağdaki çobanla benim oyum bir mi’ diye soran Aysun Kayacı ile ‘Z kuşağı oy kullanmasın’ diyen Hakan Ural arasına sıkışması ne acı.’’ dedi.

90’lı yıllarda askerlik yapmaktan korktuğu için sahte çürük raporu almaktan hapis yatan yandaş oyuncu Hakan Ural Kanal D’de yayınlanan “Neler Oluyor Hayatta” isimli programda “Z kuşağı oy kullanmamalı” dedi.

“Z kuşağı eski siyasetçileri ne kadar tanıyor?” başlığıyla yapılan bir sokak röportajını yorumlayan Hakan Ural, Z kuşağı ile ilgili şu ifadeleri kullanmıştı:

“Ülkede siyasetle bir alakan yok. Ülkenin kendisiyle ilgili yakın geçmişini bilmiyorsun, geçmişini bilmiyorsun. Bugün bu ülkede ne olduğunu bilmiyorsun, bu ülkenin nelerle mücadele ettiğini bilmiyorsun, ideolojik olarak olgunlaşmış düşüncen ve fikrin yok ama oy atıyorsun. Belirleyicisin. Çok üzücü ve ürkütücü değil mi bu? Ben rica ediyorum gerçekten, bu farkındalığı yoksa oy kullanmamaları lazım bence.”

HAKAN URAL’I AZARLADI

Sosyal medyada tepki toplayan Hakan Ural’a AKP MYKK Üyesi Şamil Tayyar da tepki gösterdi. Hakan Ural’ı manken Aysun Kayacı’ya benzeten Tayyar Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

‘‘Siyaset gündeminin ‘Dağdaki çobanla benim oyum bir mi’ diye soran Aysun Kayacı ile ‘Z kuşağı oy kullanmasın’ diyen Hakan Ural arasına sıkışması ne acı. Birinin diğerinden ne farkı var? Neyseki azınlıktalar. Genciyle yaşlısıyla bu milletin ferasetinden kimse endişe duymasın.’’

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.