Ana Sayfa Gündem Deprem uzmanı Oğuz Gündoğdu’dan acı haber: Kalbine yenik düştü…

Deprem uzmanı Oğuz Gündoğdu’dan acı haber: Kalbine yenik düştü…

69
0

İstanbul Üniversitesi Jeofizik Mühendisliği Bölümü eski öğretim üyesi deprem uzmanı Dr. Oğuz Gündoğdu hayatını kaybetti.

Bir süre önce kalp ameliyatı geçiren ve rutin kontrollerinde damar tıkanıklığı tespit edilen Dr. Gündoğdu, dün Beylikdüzü’ndeki özel bir hastanede ameliyata alındı.

Kalbine stent yerleştirilen Dr. Oğuz Gündoğdu, bu sabaha karşı fenalaştı. Gündoğdu yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Balıkesir’in Bandırma İlçesi’nde 1947 yılında dünyaya gelen, yıllarca İstanbul Üniversitesi Jeofizik Mühendisliği Bölümü öğretim üyeliği yapan evli ve 1 çocuk babası Dr. Gündoğdu’nun cenazesinin yarın toprağa verilmesi bekleniyor.

Özellikle Kuzey Anadolu Fay Hattı konunusunda uzmanlığı ile tanınan, 1999 Gölcük Depremi sırasında aktif olarak sahada görev yapan Dr. Oğuz Gündoğdu, emekli olmasından sonra da, Mahalle Gönüllüleri Derneği (MAGDER) Başkanlığı yaparak, çeşitli sivil toplum örgütlerinin yaptığı toplantılara katılarak olası İstanbul depremine karşı bilgilendirme çalışmalarını sürdürüyordu.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.