Ana Sayfa Gündem Numan Kurtulmuş, Hitler’in propaganda bakanı Goebbels’e rahmet okuttu!

Numan Kurtulmuş, Hitler’in propaganda bakanı Goebbels’e rahmet okuttu!

84
0

HAS Parti’de iken Erdoğan hakkında demediğini bırakmayan en ağır ifadeleri kullanan Numan Kurtulmuş, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Erdoğan ve ailesi ile ilgili ortaya attığı “Kaçma hazırlığı yapıyorlar” iddiasına tepki gösterdi. Numan Kurtulmuş’un kullandığı ifadeler sosyal medyada dalga konusu oldu. Kurtulmuş’un Kılıçdaroğlu ile ilgili benzetmesi ise büyük tepki topladı.

AKP Genel Başkanvekili Kurtulmuş, ‘Kılıçdaroğlu’nun dün akşam yaptığı şey, Hitler’in propaganda bakanı Goebbels’e rahmet okutacak bir profesyonelliktedir’ dedi.

Kurtulmuş, “Kılıçdaroğlu’nun dün akşamki yalan yanlış sözleriyle Türkiye kamuoyunu adeta esir aldığını” söyledi.

‘Hitler’in propaganda bakanına rahmet okutur’

“Yine konuşmasında, epeydir sürdürdüğü tehdit dilini bir adım daha öteye götürerek, hukuk bilgisinden yoksun, tam bir kara cehalet örneği ortaya koymuştur” ifadesini kullanan Kurtulmuş, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Diyor ki, ‘Eğer şimdiden bu yaptıklarınıza ey bürokratlar vazgeçerseniz cezanızı indiririm’. Sen kimsin de ceza indiriyorsun? Eğer kaldı ki bir bürokrat herhangi bir şekilde yasa dışı bir işlem yapıyor ve bu işleme veya vesile oluyorsa bunun yargı önünde hesap vermesi açıktır. Önceden yaptığı bir ara da hatırlarsınız, ‘Şu tarihten sonra imza atan bürokratlar hesap verecekler’ dedi. Hukukta böyle bir şey olmaz, bir adam yasa dışı bir şey yapıyorsa ne zaman yapmış olursa olsun onun hesabını verir. Dolayısıyla burada da hukuk bilgisinden yoksun bir kara cehalet ortaya konulmuştur.

Bunlara cevap vererek vakit harcamak istemeyiz ama Kılıçdaroğlu’nun dün akşam yaptığı şey, Hitler’in propaganda bakanı Goebbels’e rahmet okutacak bir profesyonelliktedir. Goebbels bile herhalde mezarında sağdan sola dönüyordur, ‘Benden daha iyi bu işleri yapan, kara propaganda yapabilen birisi gelmiş’ diye. Kılıçdaroğlu’nun söylediklerini eğer duyuyor olsaydı hayret ederdi. Dolayısıyla yanlıştır. Türkiye siyasetinin seviyesini düşürmüştür.”

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.