Ana Sayfa Gündem Kılıçdaroğlu’nun “kaçacaklar” açıklaması sonrası AKP’deki paniğin asıl sebebi belli oldu

Kılıçdaroğlu’nun “kaçacaklar” açıklaması sonrası AKP’deki paniğin asıl sebebi belli oldu

70
0

Gazeteci Murat Yetkin, Kılıçdaroğlu’nun açıkladığı belgelerin ardından AKP’de oluşan telaşın asıl nedeninin, “TÜRGEV veya ENSAR’ın hedef alınmasından çok ‘Erdoğan kaçacak’ türünden çıkışların, seçmen, parti ve bürokrasi/yargı bünyesinde ‘İktidar değişebilir’ tohumları serpmesi” olduğunu belirtti.

Gazeteci-yazar Murat Yetkin, yetkinreport.com’daki yazısında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, TÜRGEV ve Ensar vakıfları üzerinden ABD’deki TURKEN vakfına para aktarması üzerinden açıkladığı ‘kaçış planı’ hakkında dikkat çeken değerlendirmeler yaptı.

KILIÇDAROĞLU’NUN DİKKAT ÇEKTİĞİ İSİMLER

Kemal Kılıçdaroğlu’nun, para akışında etkin olduklarını belirttiği ve isimlerini vermediği kişilerin AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kızı Esra Albayrak ve ENSAR Vakfı yönetiminde bulunan Halil İbrahim Bacacı olduğunu belirten Murat Yetkin, şu değerlendirmelerde bulundu:

“AK Parti’de görülen öfke patlaması boşuna değildi. CHP lideri ‘isim vermiyorum’ diyordu ama Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ‘ailenden kimler var, çık söyle’ diye meydan okuyordu.

Oysa Başkanlığını, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun’un eşi Fatmanur Altun’un yaptığı TÜRGEV Vakfının yönetim kurulu üyeleri arasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kızı ve önceki Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın eşi Esra Albayrak’ın bulunduğu sır değildi. Esra Albayrak TÜRKEN Vakfının da Yönetim kurulu üyesiydi. TÜRKEN Yönetim Kurulundaki üyelerden biri de Nakşibendi Tarikatının Erenköy Grubu çizgisine yakın isimlerin yer aldığı ENSAR Vakfı yönetiminde bulunan Halil İbrahim Bacacı idi. Bacacı, Sürat Kargo’yu üç hafta önce kurduğu Port Denizcilik adlı şirketle satın almasıyla gündeme gelmişti.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.