Ana Sayfa Gündem AKP’li Külünk’ten Kılıçdaroğlu’na tehdit: Haddini bil KK, yoksa bu devlet had belletmeyi...

AKP’li Külünk’ten Kılıçdaroğlu’na tehdit: Haddini bil KK, yoksa bu devlet had belletmeyi bilir…

52
0

AKP’li Metin Külünk, AKP’ye yakın paravan vakıflar aracılığıyla yurt dışına milyonlarca dolar para aktarıldığını açıklayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu tehdit etti. Külünk, ‘‘Haddini bil KK, yoksa bu devlet had belletmeyi bilir.’’ dedi.

Dün gece 22.00’de Twitter hesabından video konuşması yapan CHP lideri Kılıçdaroğlu, AKP’ye yakın TÜRGEV ve ENSAR vakfı aracılığıyla ABD’de kurulan paravan TÜRKEN vakfına milyonlarca dolar para transfer edildiğini söylemişti. Konuşmasının devamında bürokratları uyaran Kılıçdaroğlu şu ifadeleri kullanmıştı:

“Sarı bürokratlar. Sizler devleti, kanun dışı talimatlara uyarak adeta bitkisel hayata soktunuz. Bu süreçte kendinizi de bitirdiniz. Öncelikle birazdan açıklayacağım şey, skandalla yolsuzluklara dikkat çekmek değildir. Bunların ne olduğunu sağır sultan da biliyor. Amacım, komaya sokulan bu devleti uyandırmaktır. Komaya sokulan bu devi uyandırmak, çalışır hale getirmektir. Ama size de bir iyilik yapıyorum, ‘sarılar.’ Sizi bu suç gemisinden indirmek istiyorum. İnin kurtarın kendinizi. Çok geç olmadan, küçük cezalarla kurtulabileceğiniz bir aşamada kurtulun. Çünkü, hiç gündemlerinde yoksunuz.”

Kılıçdaroğlu’nun bürokratları uyarmasından rahatsız olan AKP MKYK Üyesi Metin Külünk sosyal medyadan yaptığı paylaşımda Kılıçdaroğlu’nu tehdit etti. Kılıçdaroğlu’nun devlet memurlarını tehdit ettiğini öne süren Külünk, “İzzet yoksunları bilmelidirler ki, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin memuru, sadece ve sadece Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nden emir alır ve devletinden aldığı güçle eşkiyadan ürkmez.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin sınırları içinde yaşayan ürkekler, bu ülkenin düşmanlarından medet uman asalaklardır. O asalaklar, bu devletin memuru görünmüş olabilirler ancak hiçbir zaman bu ülkeye memur olmamışlardır. “Kişi kendinden bilir eli” demişler. Asalaklar ve parazitler, dünyanın bütün canlılarını asalak ve parazit sanırlar. Tehditleri de ancak cirimleri kadardır.

“Haydi bakalım! Sen açıkla açıklayacaklarını, bizim senden yana açıklayacak tek bir cümlemiz yok. Öyle çıplaksın ki seni ve yakın tarihini meydanda biliyor milletimiz. Her şey aşikâr! Haddini bil KK, yoksa bu devlet had belletmeyi bilir” ” ifadelerini kullandı.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.