Ana Sayfa Gündem Bahçeli kafa buldu! Ekonomik kriz ve fahiş zamların sorumlusu…

Bahçeli kafa buldu! Ekonomik kriz ve fahiş zamların sorumlusu…

46
0

MHP lideri Devlet Bahçeli, son dönemde yaşanan fahiş zamlardan ‘Türkiye’den intikam almayı hedefleyen mihrakları’ sorumlu tuttu. “Fiyat artışlarının geri planında Türkiye’den intikam almayı hedefleyen mihraklar vardır.” diyen Bahçeli, “Özellikle kur ve enflasyonda ekonomik gerçeklerle ters düşen artışların bir süre sonra normalleşeceğine ve makul seviyelerde istikrar kazanacağına inanıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Partisinin grup toplantısında konuşan Bahçeli’nin açıklamalarından satır başları şöyle:

KONU EKONOMİK BEKA KONUSUDUR

Türkiye ne zaman atağa geçse, ne zaman bölgesel ve küresel meselelerde öne çıkıp sivrilse gecikmeksizin diplomatik, ekonomik operasyonlar birbirini izlemektedir. Milletimizin refahından rahatsızlık duyan Türkiye düşmanları dört bir koldan harekete geçmektedir. Ekonomik geleceğimiz maalesef yaylım ateşine tutulmuştur.

Hükümet tedbir üstüne tedbir almaktadır. Konu, ekonomik beka konusudur. MHP, hükümetimizin alacağı her kararın destekçisidir. Fiyat artışlarının geri planında Türkiye’den intikam almayı hedefleyen mihraklar vardır.

GERİ PLANDA DIŞ MİHRAKLAR VAR

Özellikle kur ve enflasyonda ekonomik gerçeklerle ters düşen artışların bir süre sonra normalleşeceğine, hazmedebilir ve makul seviyelerde istikrar kazanacağına inanıyoruz. Vatandaşlarımızın kesesine dokunan, mutfağına dinamit koyan, şikayetlerinin yaygınlaşmasına neden olan fiyat artışlarının önünü arkasını incelemek zorundayız. Türkiye’yi ekonomik olarak zora sokan, alım gücünü zayıflatan planın geri planında mihraklar vardır ve açıkça meydandadır.

KİRALARDAKİ DENETİMSİZ YÜKSELİŞE SESSİZ KALAMAYIZ

Kiralardaki denetimsiz yükselişe sessiz kalamayız. Kiralarda ahlaki olmayan artışların sebebi nedir? Kira artışları ile konut fiyatlarındaki vahim artışları sınırlandırmak mecburiyetindeyiz. Denetimleri sıkılaştırarak, cebini dolduranları cümle aleme rezil etmeliyiz.

Vatandaşlarımızı mağdur haline getiren, zincir marketlerde peynirden yumurtaya, etten süte kadar fiyat etiketlerinin kabarmasına yol açan kimler varsa suçludur, sahnelenen kirli oyunun parçasıdır.

KEMAL KILIÇDAROĞLU’NA: ‘SAHTE DEMOKRAT’

Türk milleti sahte demokratlara aldanmayacak, aldırmayacaktır. Mazisinde karneyle ekmek verilen hüzün dolu yılların olduğu CHP’nin ve başındaki zatın konuşmaya yüzü bile yoktur. Milletimizin ve devletimizin yanında sapasağlam yerimizi alacağız.

MERAL AKŞENER’E: ‘ETKİ AJANI’

Son günlerde Sultan 2. Abdülhamid Han ile ilgili, aklı ve ahlakıyla imparatorluğu ayakta tutan hünkarımızı istibdat ile bir ananlar milli tarihimize yabancıların gözü ile bakan sefillerdir. Abdülhamid’i kim sevmiyorsa onlara dikkat edeceğiz. Abdülhamid’i kimler sevmiyorsa, tedavi edilmemiş kuyruk acısını hala kimler çekiyorsa onlara dikkat edeceğiz çünkü onlar Batı’nın içimize yuvalanmış etki ajanlarıdır.

Abdülhamid’i sevmeyenler bizim de sevmediklerimizdir. Ermeni çetecileri, siyonistler, sömürgeciler, casuslar, Türk ve İslâm düşmanları Abdülhamid’i sevmez. Erdoğan bugünün Abdülhamid’i gibi görülüyorsa bizce bir sorun yoktur, hatta bununla gurur duyarız.

ATATÜRK ANKARA İSE ABDÜLHAMİD HAN İSTANBUL’DUR

Osmanlı İmparatorluğu bizimdir, Türkiye Cumhuriyeti bizimdir, Atatürk bizimdir, Abdülhamid Han da bizimdir. Atatürk Ankara ise Abdülhamid Han İstanbul’dur. İkisini birbirinden ayırmak ne mümkün. Dedelerimize hakaret edenler zillettedir.

İKİNCİ KANDİL DAĞI İSVEÇ’TİR

NATO Genel Sekreteri Finlandiya ile İsveç’in üyeliklerinin bir an önce işleme koyulmasını istemiştir. ABD Başkanı Biden bu iki ülkeyle temas halindedir. İsveç ve Finlandiya’nın NATO üyeliğine başvurusu ve Türkiye’nin haklı itirazları tüm boyutları ile tartışılmaktadır. İsveç ve Finlandiya’nın bölücü terör örgütü ile yakın ve dostane irtibatları saklanamaz düzeydedir. Türkiye’nin İsveç Finlandiya’nın NATO üyeliğine isabetli çekinceleri henüz muhatapları tarafından dikkate alınmamıştır. Laf kalabalığı var, sonuç yoktur.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.