Ana Sayfa Dünya ABD Genelkurmay Başkanı’ndan “Ukrayna’ya asker gönderme” açıklaması

ABD Genelkurmay Başkanı’ndan “Ukrayna’ya asker gönderme” açıklaması

53
0

ABD Genelkurmay Başkanı, Ukrayna’ya yeniden asker gönderilmesi olasılığının henüz uzak bir ihtimal olduğunu belirtti, bunun için başkanlık kararı gerektiğini hatırlattı.

ABD Genelkurmay Başkanı Mark Milley basın toplantısında Ukrayna’ya asker gönderme olasılığına ilişkin soruları yanıtladı.

Reuters’in aktardığına göre, Rusya’nın Ukrayna saldırılarından önce ABD’nin ülkeden askeri personelini geri çektiğinin hatırlatılması üzerine Milley, yeniden asker gönderme olasılığıyla ilgili “Bir yol uzaktayız” yanıtı verdi.

Ancak ülkeye personel gönderme olasılığını dışlamayan Milley, “ABD’nin yeniden kuvvetlerini Ukrayna’ya göndermesi için başkanlık kararı gerekecek. Yani, böyle bir şeyden çok uzağız” dedi.

PENTAGON YARDIM PAKETLERİNİ DUYURMUŞTU

ABD Savunma Bakanı (Pentagon) Lloyd Austin de dün yaptığı açıklamada Ukrayna’ya 20 ülkeden yeni güvenlik yardım paketleri gönderilmesinin planlandığını açıklamış, bunlar arasında Danimarka’nın Harpoon gemisavar füzeleri olduğunu da doğrulamıştı.

Pentagon’un Karadeniz’de Rusya’nın Moskova gemisinin batırılması dahil Ukrayna’ya istihbarat sağladığı daha önce kamuoyuna yansımıştı.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.