Ana Sayfa Gündem Muhsin Yazıcıoğlu’nun yakın korumasının ölümüyle ilgili kritik itiraf: Bazı bilgilere sahipti…

Muhsin Yazıcıoğlu’nun yakın korumasının ölümüyle ilgili kritik itiraf: Bazı bilgilere sahipti…

78
0

Eski BBP Kahramanmaraş İl Başkanı Kılıç, Muhsin Yazıcıoğlu’nun yakın koruması Erol Yıldız’ın ölümüne yol açan kazayı zihinlerinde oturtamadıklarını söyledi. “İster istemez bazı bilgilere sahip olan bir kardeşimizdi” vurgusunu yaptı.

Eski Büyük Birlik Partisi (BBP) Kahramanmaraş İl Başkanı Bekir Kılıç, kurucu liderleri Muhsin Yazıcıoğlu’nun bir dönem yakın korumalığını yapan Erol Yıldız’ın kaza sonucu hayatını kaybetmesiyle ilgili konuştu.

16 Mayıs günü, olayın polise bildirilmeden 10 dakika önce Erol Yıldız’ı iki defa aradığını ve ulaşamadığını belirten Kılıç, şunları söyledi:

‘İSTER İSTEMEZ BAZI BİLGİLERE SAHİP BİR KARDEŞİMİZDİ’

“Olayın oluş şeklini bir türlü kabullenemedik. Çünkü rahmetli Erol Yıldız çok yiğit, çok güçlü ve babayiğit bir insandı. Akıllı ve zeki bir insandı. Kendi aracının altında kalma yöntemi ile vefatını bir kabullenemedik bir zihnimizde oturtamadık bazı şeyleri. Çünkü rahmetli Erol Yıldız şehit Muhsin Başkanımızın yanında, yakın korumalığını yapmış ve ister istemez bazı bilgilere sahip olan bir kardeşimizdi. Ama bu kaza ile Muhsin başkanın davası ile bir ilişkisi var mı derseniz, bunu şu anda vardır veya yoktur diye söylemem doğru olmaz. Çünkü savcılık gerekli soruşturmayı başlattı. Emniyetimiz gerekli soruşturmayı yapıyor. Ve ben Muhsin başkanın olayında olduğu gibi artık karanlık tarafların bırakılmayacağına inanıyorum.

MYP’li Yanar, Muhsin Yazıcıoğlu’nun korumasının ölümünü değerlendirdi: Böyle bir ölüm mümkün değilMYP’li Yanar, Muhsin Yazıcıoğlu’nun korumasının ölümünü değerlendirdi: Böyle bir ölüm mümkün değil

‘BİR ŞAİBE VARSA TÜRK YARGISI EN KISA SÜREDE ÇÖZECEKTİR’

Türk yargısına güveniyorum. Ama Erol Yıldız’ın vefatı bir sıkıntılı suikast mı derseniz, bunu şu anda söylemem çok doğru olmaz. Şu anda daha çok kazaya yakın olduğu görünüyor. Eğer bir şaibe varsa da bunu Türk yargısı, Türk Emniyeti en kısa sürede çözecek ve vicdanları rahatlatacaktır diye düşünüyorum.”

‘DAVADA TANIKLIK VE ŞAHİTLİK YAPACAKTI; YÜZDE 100 EMİN OLSAYDI 13 YIL BEKLEMEZDİ’

Erol Yıldız’ın Muhsin Yazıcıoğlu’na çok bağlı olduğunu söyleyen Kılıç şunları kaydetti:

“Eğer Erol Yıldız kardeşimiz vefat etmemiş olsaydı, bugün Kahramanmaraş’ta görülen Muhsin Yazıcıoğlu davasında tanıklık ve şahitlik yapacaktı. Neler söyleyecekti? Ne yapacaktı? Tabi ki bunu sadece en iyi kendisi bilirdi. Bizim özel görüşmelerimizde bizimle paylaştığı çok farklı bir durum yoktu. Ama şuna inanıyorum ve eminim ki merhum Erol Yıldız, Muhsin başkanın şehadetiyle ilgili o süreci net bir şekilde aydınlatacak bilgilere yüzde 100 sahip olsaydı, bunun için 13 yıl beklemezdi. Şu ana kadar ne mahkeme sürecini beklerdi ne de herhangi bir süreci beklerdi.

Sedat Peker cephesinden Muhsin Yazıcıoğlu iddiaları: BBP’li ismi işaret ettiSedat Peker cephesinden Muhsin Yazıcıoğlu iddiaları: BBP’li ismi işaret etti

Erol Yıldız’ı herkes bilir ki; ‘çıkar, bildiği tüm doğruları bugüne kadar net bir şekilde konuşurdu’ bağlasan durmazdı. Muhsin başkana o kadar bağlı o kadar seven ve bu da herkes tarafından şahitlik edilen bir durumdu. Bir an önce Türk yargısından savcılarımızdan bu olayın en ayrıntılı bir şekilde kamuoyuyla paylaşılmasını rica ediyoruz.”

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.