Ana Sayfa Gündem Bozdağ, canlı yayında dalga geçti: Tweet attı diye soruşturma başlatılan bir Allah’ın...

Bozdağ, canlı yayında dalga geçti: Tweet attı diye soruşturma başlatılan bir Allah’ın kulu yok

267
0

Türkiye’de attığı tweet’lerden dolayı hakkında soruşturma başlatılan kimse olmadığını iddia eden Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, “Soruşturma tweet’in içeriği üzerine açılıyor” dedi.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ katıldığı bir programda, “Tweet attı diye hakkında soruşturma başlatılan bir Allah’ın kulu yok. Soruşturmalar tweetin içeriğine açılıyor” ifadelerini kullandı.

Kanal 7’deki Başkent Kulisi programında konuşan Bozdağ, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu hakkında verilen karar ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘Tanımıyoruz’ tepkisini ilişkin açıklamalarda bulundu. Bozdağ “Eleştirinin temiz dille, saygı üslubu içinde olması lazım. ‘Mahkemeyi, kararı tanımıyorum.’ diyor. Türkiye, bir hukuk devleti ise cari hukuka göre mahkemeler karar verdiyse mahkeme kararları derhal uygulanır diye bir amir hüküm varsa hukuk devletini dilinden düşürmeyen birinin ‘Ben beğenmedim, karşıyım, yanlıştır ama bir mahkeme kararı vardır, bunun gereği yapılacaktır.’ demesi icap eder. Hukuktaki yanlışlıkları, eksiklikleri siyaset tamamlayamaz. ‘Yargı kararlarına uymayacağım’ diyor. Bu, hukuk tanımazlık…Kanunlara uymamak, uymamaya davet etmek Türk Ceza Kanunu’nda suç.” diye konuştu.

“SORUŞTURMALAR TWEET ATANA DEĞİL İÇERİĞİNE”

Bozdağ, tweet’ler üzerine açılan soruşturmalar için şunları söyledi: “Diyor ki, ‘Tweet attı, hayatı karardı.’ Tweet attı diye hakkında soruşturma başlatılan bir Allah’ın kulu var mı, bilmiyorum. Yok. O zaman sormak lazım ‘Yahu bu tweet attı da, tweet’in içinde ne yazıyor?’ Soruşturma onun üzerine açılıyor.”

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.