Ana Sayfa Gündem Oradan da Bilal Erdoğan çıktı: Atatürk Havalimanı’nın yerine bakın ne yapılacak…

Oradan da Bilal Erdoğan çıktı: Atatürk Havalimanı’nın yerine bakın ne yapılacak…

79
0

Atatürk Havalimanı’na iş makinelerinin girmesi tartışmalara konu oldu. Yandaş Hürriyet Gazetesi’nin haberine yapılacak millet bahçesinde etno spor sahalarının olacağı belirtildi.

İstanbul Havalimanı’nın 2019’da hizmete girmesiyle, Atatürk Havalimanı özel ve kargo haricindeki uçaklara kapandı. Recep Tayyip Erdoğan, aynı yıl Atatürk Havalimanı’nın millet bahçesine dönüştürüleceğini açıkladı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı da İstanbul’un göbeğindeki dev arazi için bir Millet Bahçesi projesi hazırladı.

İktidara yakın gazetelerin en başında gelen Hürriyet Gazetesi’nden Fatma Aksu’nun haberine göre, planda, Atatürk Havalimanı’ndan kalan 8 milyon 540 bin metrekarelik alanın yüzde 30’unda genel havacılık ve yüzde 9’unda askeri havacılık devam edecek. Florya tarafındaki piste dokunulmayacak. Havacılık faaliyetlerinde Atatürk Havalimanı ismi kullanılacak. Bu bölüme uçak bakımları için hangarlar ve Devlet Konukevi Yerleşkesi yapılması planlanıyor. Kalan 5.2 milyon metrekarelik kısma ise içinde pek çok bileşenin olduğu millet bahçesi yapılacak.

BİLAL ERDOĞAN’IN ETNO’SU DA UNUTULMAMIŞ!

393 bin metrekare spora ayrıldı. Mevcut binalar kapalı spor salonu olacak. Tenis, voleybol, futbol sahalarının yanı sıra atlı cirit, okçuluk, pato, kökbörü gibi geleneksel spor dallarına da alan düşünüldü. Dünya Etno Spor Konfederasyon Başkanlığı’nı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan yürütüyor. Ayrıca Bilal Erdoğan’ın kurduğu Okçular Vakfı da birçok kez aldığı hibeler ile gündeme gelmişti.

HASTANE DE PLANA DAHİL

Atatürk Havalimanı’ndaki çalışmalar başlamak üzereyken Koronavirüs pandemisi patlak verdi. Atatürk Havalimanı’na pandemiyle mücadele için dev bir hastane inşa edildi. Hastaneye de Prof. Dr. Murat Dilmener Acil Durum Hastanesi ismi verildi. Ancak hastanenin inşası Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi projesini değiştirmedi. Hastane de plana dahil edildi.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.