Ana Sayfa Gündem “Reis”i affetmedi! İstifaya direnen Cahit Özkan görevden alındı

“Reis”i affetmedi! İstifaya direnen Cahit Özkan görevden alındı

60
0

“BAE teslim oldu” sözlerinin ardından parti içerisinde krize neden olan ve istifası beklenen AKP’li Cahit Özkan, görevden alındı. İstifaya direndiği iddia edilen Özkan, görevden alınmadan hemen önce Erdoğan ve Ömer Çelik ile olan fotoğraflarını paylaşarak son kozlarını oynadı. Özkan’ın yerine TBMM Adalet Komisyonu Başkanı AKP Bartın milletvekili Yılmaz Tunç getirildi.

AKP Grup Başkanvekili Cahit Özkan, Türkiye’nin Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ile görüşmeye başlamasının ardından katıldığı bir programda BAE’nin Türkiye ile görüşmek zorunda kaldığı yönündeki açıklamaları nedeniyle; AKP içinde krize neden oldu.

Özkan’ın söz konusu açıklamasının ardından AKP Sözcüsü Ömer Çelik, Özkan’ın sözlerinin AKP’nin görüşlerini bağlamadığı yönünde açıklamalarda bulunurken; kulislerde Özkan’ın görevden alınacağı öne sürülüyordu.

GÖREVDEN ALINDI

AKP Grup Başkanvekili Cahit Özkan, partisiyle yaşadığı gerilimin ardından görevden alındı. Özkan’ın yerine TBMM Adalet Komisyonu Başkanı AKP Bartın milletvekili Yılmaz Tunç getirildi.

ERDOĞAN AZARLADI İDDİASI

Gazeteci İsmail Saymaz, Özkan’ın görevden alınmasının ardından Erdoğan’ın bugünkü AKP MKY toplantısında Özkan’ı azarladığını duyurdu.

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Saymaz, ”Günlerdir istifa etmemekte direnen AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan, bugün AK Parti Merkez Yürütme Kurulu toplantısında Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından sertçe uyarıldı ve azarlandı. Özkan, toplantıdan sonra istifasını sundu” ifadelerini kullandı.

SON KOZLARINI OYNADI

Özkan geçtiğimiz günlerde de kendisine tepki gösteren AKP Sözcüsü Ömer Çelik ile fotoğrafını “Sıkı dostlar arasına kimse giremez” notuyla paylaştı.

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan ile bir paylaşım yapan Özkan, paylaşımına Abdurrahim Karakoç’un şiir sözlerini ekledi. Özkan’ın paylaşımında şu ifadeler yer aldı: “Beden ölür, çürür, cana bakın siz. Kim kiminle yürür, ona bakın siz. Bırakın dönsün dönme dolaplar. Haktan hakikatten yana bakın siz.”

HDP KAPATILACAKTIR

Zaman zaman Meclis’te skandal açıklamalara imza atan Cahit Özkan, partisinden de tepki topladı.

Özkan AKP Grup Başkanvekili olarak, HDP’ye kapatma davası açılmasının ardından Meclis’te yaptığı basın toplantısında “HDP hem siyasi hem de hukuken kapanacaktır” ifadelerini kullandı.

AKP’li siyasileri bile rahatsız eden sözler için parti görüşünü yansıtmıyor açıklaması geldi.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.