Ana Sayfa Haberler Karabük’te serbest bırakılan 9 kız öğrenci yeniden gözaltına alındı

Karabük’te serbest bırakılan 9 kız öğrenci yeniden gözaltına alındı

151
0

Karabük’te birlikte iftar yaptıkları için evleri basılarak gözaltına alınan ve 6 gün sonra sevk edildikleri mahkeme tarafında serbest bırakılan 9 kız öğrenci savcı Fatih Mehmet Kayış’ın itirazı üzerine yeniden gözaltına alındı.

12 Mayıs’ta evleri basılarak gözaltına alındıktan sonra Karabük İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi’nde ‘mülakat’ adı altında 6 gün sorgulandıktan sonra adliyeye sevk edilen 14 kız öğrenciden 1’i savcılık ifadesinin ardından serbest kalırken 1 öğrenciye adli kontrol tedbirleri uygulandı. Savcı 12 öğrenciyi tutuklanması istemiyle sulh ceza hakimliğine sevk etti. Öğrencilerden 3 tutuklanırken 9 öğrenci yurtdışı yasağı ve adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı.

HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, Karabük Sulh Ceza Hakimliği tarafından serbest bırakılan 9 kız öğrencinin savcı Fatih Mehmet Kayış’ın itirazı üzerine yeniden gözaltına alınmasına tepki gösterdi.

”BU DENLİ HUKUKSUZLUĞU BU TOPRAKLAR GÖRMEDİ”

Gergerlioğlu Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, ‘‘Karabük’te gözaltına alınan 14 kız öğrencinin bugün mahkemesi vardı. Bırakılan 9 üniversite öğrencisine nöbetçi mahkeme itiraz etmiş ve bunlar için tekrar yakalama kararı çıkartılmış. Hukuk bir gün herkese lazım olacak. Bu denli hukuksuzluğu bu topraklar görmedi! Yeter zulmünüz!’’ ifadelerini kullandı.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.