Ana Sayfa Haberler Hüseyin Çelik’ten Aynur Doğan’a itirafı: Dolmabahçe’ye davet etmiştik…

Hüseyin Çelik’ten Aynur Doğan’a itirafı: Dolmabahçe’ye davet etmiştik…

181
0

Kocaeli Derince Belediyesi’nin Kürt sanatçı Aynur Doğan’ın konserini iptal etmesinin yankıları sürerken Hüseyin Çelik’ten dikkat çeken bir açıklama geldi. Hedef alınan Aynur Doğan’ın ‘Dolmabahçe Buluşmaları’na davet edilen sanatçılardan biri olduğunu belirten Çelik, “Bizim mahallenin linç girişimlerini çok yanlış buluyor ve kınıyorum” sözlerini kaydetti.

Kürt sanatçı Aynur Doğan’ın Kocaeli’ndeki konserinin iptali kamuoyunda tepki toplamaya devam ediyor. Kamuoyunda tepkiye yol açan yasak kararını Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün, konserle ilgili gerekli izinlerin alınmaması şeklinde gerekçelendirmişti. Organizasyon şirketi ise bu iddiayı yalanlayarak “Daha önceki tüm işlerimizde olduğu gibi 20 ve 25 Mayıs etkinliklerimizin de ödeme dekontlarımızı ibraz ettiğimiz ve çalışmalarını tamamladığımız halde konser iptal edildi” açıklamasını yaptı.

‘VİCDANLARINIZI GÜÇLENDİRMENİN FIRSATLARIYIZ’

Aynur Doğan da yasak kararının ardından Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Gücümüzün yettiği, sevginizin olduğu her yerde paylaşarak birlikte büyüyeceğiz. Bizler ‘kaslarınızı’ geliştireceğiniz kum torbası değil, ancak yüreğinizi ve vicdanlarınızı güçlendirmenin fırsatlarıyız” ifadelerini kullandı.

HEDEF ALINMAYA BAŞLANDI

Daha sonra Aynur Doğan karalama propagandalarına maruz bırakılarak hedef alındı. AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, Meclis Genel Kurulu’nda Aynur Doğan’a yönelik açıklamalarda bulunup, Doğan’ın konseri için yer tahsis edilmesi istendiğini, uygun görüldüğünü ancak sözleşmede yazan 4 bin 800 TL’nin yatırılmadığı için iptal edildiğini iddia etti.

Elitaş, “Sanki Kürtçe söyleyen birisinin, Kürtçe konuşmasının ve Kürt düşmanlığının bir unsuru olarak ifade etmeyi haksızlık olarak ifade etmek istiyorum, doğru bir yaklaşım tarzı değildir. Ben Aynur Doğan kimdir bilmem ama sorduk, soruşturduk, baktık; PKK’ya sırtını dayamış, PKK propagandasını yapan birisi” ifadelerini kullandı.

‘AYNUR DOĞAN BU TOPRAKLARIN BİR ÇIĞLIĞIDIR’

Tüm bu yaşananlar sonrası Aynur Doğan’a ilişkin AK Parti kanadından şaşırtan bir açıklama geldi.

Konseri yasaklanan ve hedef alınan Aynur Doğan’a dair açıklamalarda bulunan AK Parti kurucularından, eski Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, 2010 yılında “Dolmabahçe Buluşmaları” kapsamında davet ettikleri sanatçılar arasında Aynur Doğan’ın da olduğunu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Doğan’a “iltifat” ettiğini hatırlattı, “Birileri beğenir, birileri beğenmez ama Aynur Doğan bu toprakların bir çığlığıdır” dedi.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.