Ana Sayfa Gündem Sedat Peker korkusu ve para sevgisi Erdoğan’a yine BAE’nin yolunu tutturdu…

Sedat Peker korkusu ve para sevgisi Erdoğan’a yine BAE’nin yolunu tutturdu…

123
0

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in yaptığı açıklamalar sonrası aniden BAE aşığı kesilen Erdoğan yine bu ülkenin yolunu tuttu. 15 Temmuz’un finansörü olarak yandaş medyanın manşetlere çıkardığı, Erdoğan’ın her toplantıda demediğini bırakmadığı Birleşik Arap Emirlikleri yöneticileri Sedat Peker’in ülkeye gitmesiyle birlikte Erdoğan ve AKP’nin yakın dostu oldu.

Kan kavgalı geçen 9 yıldan sonra karşılıklı ziyaretlerle normalleşme girişimleri başlatılan Birleşik Arap Emirlikleri ile AKP iktidarı BAE’nın yeni Devlet Başkanı ile işi sıkı tutmak istiyor.

Recep Tayyip Erdoğan, Birleşik Arap Emirlikleri’nin (BAE) önceki Devlet Başkanı Şeyh Halife bin Zayed El Nahyan’ın vefatı nedeniyle Abu Dabi’ye taziye ziyaretinde bulunacak.

Cumhurbaşkanlığı’ndan yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

* “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, BAE eski Devlet Başkanı merhum Şeyh Halife bin Zayed El Nahyan’ın vefatı nedeniyle 17 Mayıs 2022 tarihinde Abu Dabi’ye taziye ziyaretinde bulunacaklar ve bu vesileyle BAE Devlet Başkanı ve Abu Dabi Emiri Şeyh Muhammed bin Zayed El Nahyan’la ikili görüşme gerçekleştireceklerdir.”

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.