Ana Sayfa Ekonomi Nebati’den Güldür Güldür’e Show için yeni replik: Dünya ekonomik başarımızı takdir ediyor

Nebati’den Güldür Güldür’e Show için yeni replik: Dünya ekonomik başarımızı takdir ediyor

86
0

Enflasyon TÜİK’e göre bile yüzde 70’e dayanırken Hazine ve Maliye Bakanı Nebati, tüm dünyanın son 40 yılın en yüksek enflasyon oranıyla karşı karşıya olduğunu ve ekonominin son 2 yılda gösterdiği büyük başarının tüm dünya tarafından takdir edildiğini söyledi.

Türkiye Katılım Bankaları Birliği’nin (TKBB) 21. Olağan Genel Kurulu İstanbul Kadıköy’de bir otelde gerçekleştirildi. Genel Kurul toplantısına, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati ve sektörde üst düzey yönetici olan bir çok kişi katıldı.

‘DÜNYA EKONOMİMİZİ TAKDİR EDİYOR’

Ekonominin son 2 yılda gösterdiği büyük başarının tüm dünya tarafından takdir edildiğini aktaran Nebati, “Mevcut küresel olumsuzluklara rağmen ülkemiz büyümeye devam ediyor. Öncü göstergeler bu yılın ilk çeyreğinde güçlü ve dengeli büyüme eğiliminin sürdüğünü gösteriyor. Sanayi üretimimiz, 2022’nin ilk çeyreğinde yıllık bazda yüzde 10,2 oranında artış gösterdi. İhracatta her ay rekor üzerine rekor kırıyoruz. Nisan ayında gerçekleştirdiğimiz 23,4 milyar dolarlık ihracat ile tüm zamanların aylık ihracat rekorunu kırdık. Bu ayda enerji hariç ihracatımız ithalatımızı geçmiş durumda.” ifadelerini kullandı.

Nebati, gelecek dönemde iyi bir turizm sezonu geçirmeyi öngördüklerini belirterek, “Nisan ayı gerek Akdeniz gerekse İstanbul’da çok iyi geçti. Mayıs ayında İstanbul’da çok farklı bir rakama ve orana ulaşmış durumdayız ki salgın öncesi dönemi de geçti.” dedi.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.