Ana Sayfa Gündem Cahit Özkan AKP’yi fena karıştırdı! ‘istifa’ açıklaması geldi

Cahit Özkan AKP’yi fena karıştırdı! ‘istifa’ açıklaması geldi

105
0

AKP Grup Başkanvekili Cahit Özkan’ın BAE hakkında yaptığı açıklamalar üzerine istifası gündeme geldi. Kamuoyunda “Özkan görevden alındı” ifadeleri artarken iddialara danışmanı cevap verdi.

AKP Grup Başkanvekili Cahit Özkan’ın katıldığı bir sosyal medya kaalında Birleşik Arap Emirlikleri ile ilgili söylediği özler AK Parti’yi karıştırdı. Cahit Özkan’la ilgili istifa sesleri yükselirken konuyla ilgili açıklamayı danışmanı yaptı.

Armağan Çağlayan’ın YouTube kanalına konuk olan AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan’ın Birleşik Arap Emirlikleri ile ilgi “Benim şöyle bakmam lazım, belki de Birleşik Arap Emirlikleri baktı ki Türkiye’ye diz çöktüremiyor, baktı ki Türkiye’nin istiklalini engelleyemiyor, baktı ki Türkiye’ye dayanmadan, Türkiye ile birlikte yürümeden bölgesel ve küresel anlamda kendi menfaatlerinin aleyhine bazı şeyler ortaya çıkıyor, o zaman Birleşik Arap Emirlikleri -ben böyle okuyorum çünkü- teslim oldu. İşte güvenli enerji arzının Türkiye olmadan olamayacağını uluslararası toplum kabul etti” diye konuştu.

“CAHİT ÖZKAN GÖREVDEN ALINDI MI?”

Bu ifadeler karşısında AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik Özkan’ın programdaki bu görüşlerinin AK Parti’nin düşüncelerini yansıtmadığını ifade ederken “Cahit Özkan görevden alınacak mı?” sorusunu beraberinde getirdi. Cahit Özkan’ın görevinden alınacağı iddialar karşısında Cumhuriyet gazetesi Özkan’ın danışmanına ulaştı. İddiaları yalanlayan Özkan’ın danışmanı “”Bilmiyoruz, henüz öyle bir bilgimiz yok” ifadelerini kullanırken “Cahit Özkan görevine devam ediyor” dediği belirtildi.

Özkan’ın danışmanı iddiaları yalanlasa da bir diğer danışmanı ibugün TBMM’de yapılması plananan basın toplantısının yapılmayacağını aktardı.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.