Ana Sayfa Gündem Aynur Doğan’ın konserini iptal eden AKP’li belediye ‘gerekçeyi’ buldu: İzin alınmadı

Aynur Doğan’ın konserini iptal eden AKP’li belediye ‘gerekçeyi’ buldu: İzin alınmadı

145
0

Kürt sanatçı Aynur Doğan’ın konserini ‘Uygun olmadığı tespit edilmiştir’ diyerek iptal eden AKP’li Derince Belediyesi tepkiler nedeniyle bir açıklama daha yaptı. Açıklamada gerekçe olarak gerekli izinlerin alınmadığı öne sürüldü: “Bugün iptal edildiği açıklanan konser organizasyonu, etkinlik öncesi yetkili mercilerden gerekli izinlerin alınmayarak, resmi işlemlerin yapılmaması ve bu süreçte uygun olmayan şekilde bilet satışı gerçekleştiğinden dolayı iptal edilmiştir”

Kocaeli’nin AKP’li Derince Belediyesi, Kürt Sanatçı Aynur Doğan’ın 20 Mayıs’ta ilçede vereceği konseri iptal etti. Belediyenin konseri iptal ettiğini duyurması üzerine sosyal medya kullanıcıları, sanatçılar, yazarlar, siyasetçiler olmak üzere birçok kişi tepki gösterdi. Bunun üzerine Derince Belediyesi bir duyuru daha yaptı.

AKP’li Derince Belediyesi tepkiler üzerine ‘gerekçe’ olarak, gerekli izinlerin alınmadığını, resmi işlemlerin yapılmadığını ileri sürdü.

AKP’li belediyenin yaptığı ilk paylaşımda “DUYURU! İlçemiz sınırları içerisinde özel bir firmanın yapacak olduğu konser organizasyonunun yapılan detaylı inceleme sonucunda uygun olmadığı tespit edilmiş olup, etkinlik belediyemiz tarafından iptal edilmiştir” dedi.

İptal kararını sosyal medyadan duyuran belediye, ‘gerekçe’ sunduğu açıklamasını ise tepki gösteren Twitter kullanıcılarını etiketleyerek yaptı: “ÖNEMLİ DUYURU Bugün iptal edildiği açıklanan konser organizasyonu, etkinlik öncesi yetkili mercilerden gerekli izinlerin alınmayarak, resmi işlemlerin yapılmaması ve bu süreçte uygun olmayan şekilde bilet satışı gerçekleştiğinden dolayı iptal edilmiştir.”

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.