Ana Sayfa Gündem Ömer Çelik’ten Cahit Özkan’a BAE tepkisi

Ömer Çelik’ten Cahit Özkan’a BAE tepkisi

64
0

Armağan Çağlayan’ın programına konuk olan AK Partili Cahit Özkan, Birleşik Arap Emirlikleri’nin Türkiye’ye teslim olduğunu ve AK Parti’nin 2023 seçimlerinde yüzde 75 oy alacağını söylemişti. AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik ise Özkan’ın sözlerinin AK Parti’nin görüşleri olmadığını söyledi.

YouTube’da Armağan Çağlayan’ın programına konuk olan AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan, 2023 seçiminde almayı hedefledikleri oy oranıyla ilgili eski açıklamalarına dair soru üzerine yüzde 75’in üzerinde oy alacaklarını söyledi.

Özkan, “İnşallah 2023 seçimlerinde tarihi bir rekorla ipi göğüsleyeceğiz. Yüzde 75’in üzerine çıkacağız. Amacınız kazanmaksa hedefiniz yıldızlar olmadı. Ben AK Parti Grup Başkanvekili olarak, Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, Cumhurbaşkanımızın siyasetinin acaba yüzde 100 vatandaşımızı bizi niçin desteklemiyor, bu arzuyla, hedefle siyaset yapıyoruz” diye konuştu.

“Bize, ‘Yahu yüzde 75 dedi, bu grup başkanvekili hangi kafada’ diye soruyorlar. Biz de diyoruz ki, arkadaş yüzde 53 oy oranını görmüş bir Cumhur İttifakı olarak yüzde 75’i hedeflememizden daha doğal ne var?” diyen Özkan, “Birileri yüzde 23 oy alarak yüzde 50+1 almayı hedefliyor, kimse yüzde 23’ten yüzde 51’e nasıl gidiyorsun diye sormuyor, yüzde 53 oy alan bir ittifakın yüzde 75 oy alma hedefine hayalperestlik olarak bakılıyor” ifadelerini kullandı.

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) hakkında da açıklamalar yapan Cahit Özkan şunları söyledi:

Çünkü Cumhuriyet Halk Partisi bize ‘Niye Birleşik Arap Emirlikleri’ni dışlıyorsunuz?’ dedi. Sanki Birleşik Arap Emirlikleri dünyanın tek uluslararası süjesi ve onlarla ilişki kurmadık diye Türkiye uluslararası toplumda yalnızlaştığı ifadelerini kullandılar. Yahu benim çıkarım neyi gerektiriyorsa…”

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.