Ana Sayfa Gündem Geç olmadan tahliye edin! Adem Erdoğdu ailesinden habersiz yoğun bakıma kaldırılmış…

Geç olmadan tahliye edin! Adem Erdoğdu ailesinden habersiz yoğun bakıma kaldırılmış…

50
0

Cezaevinde kalbine pil takılan, heyet raporlu kalp hastası Adem Erdoğdu, pilde bir sorun çıktığı için hastaneye kaldırıldı. Eşi Birsen Erdoğdu, “Lütfen, adalet, hukuk ve insanlık adına Adem Erdoğdu’yu geç olmadan tahliye edin. Kalp hastası eşim 4,5 yıldır tutuklu. Verdiğiniz kararla, yaşam hakkını elinden almayın.” dedi.

4,5 yıldır Sakarya Ferizli Cezaevinde tutuklu olan kalp hastası Adem Erdoğdu, bugün yoğun bakıma kaldırıldı.Eşinin hastanede olduğunu e-devletten öğrendiğini söyleyen Birsen Erdoğdu, eşinin neden yoğun bakımda olduğuna dair ayrıntı bilmediğini belirtti.

“YAŞAM HAKKINI ELİNDEN ALMAYIN”

Twitter hesabından yaptığı açıklamada yetkililere seslenen Erdoğdu, “Hukuk bu mudur sayın 4. Ağır Ceza hakim heyeti? Zaten 4,5 yıldır tanık beyanlarıyla tutuklu kalp hastası eşimi tahliye etmek hukuken mümkünken, nedir bu zulüm? Verdiğiniz kararla yaşam hakkını elinden almayın.” dedi.

Ömür boyu kullanması gereken ilaçları bulunan, heyet raporlu kalp ve tansiyon hastası Adem Erdoğdu’nun hastalıkları, gözaltında ve tutuklandıktan sonra yaşadığı sıkıntılar nedeniyle ilerledi.

Gülen Hareketi’ne üyelik iddiasıyla yürütülen soruşturmalar kapsamında tutuklanan Adem Erdoğdu (52), KHK ile kapatılan Sakarya Fatih Koleji halka ilişkiler departmanında çalışıyordu. 15 Temmuz’dan iki kez gözaltına alınan, iki kez de tutuklanan Erdoğdu, ikinci gözaltı sırasında çocuklarının gözü önünde darp edildi.

5 Mart 2018’den beri hapiste olan Erdoğdu’ya ilk dönemlerde ilaçları verilmedi. Yüzde 35 çalıştığı için 19 Ekim 2020’de kalbine pil takılan ve 1 gün sonra tekrar hapse gönderilen Erdoğdu, bu süreçte iki kez koronavirüs de geçirdi.

Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi, hayatı risk altında olan Adem Erdoğdu’ya 5 Kasım 2020’de ‘cezaevinde kalabilir’ raporu verdi.

Velilerle görüştüğünü söyleyen tanık ifadeleri, Bank Asya hesabı, gazete aboneliği, mesajlaşma programı Bylock kullandığı iddiası ve 3 adet Kırık Testi kitabı nedeniyle 10 yıl hapis cezasına çarptırılan Erdoğdu’nun dosyasını Yargıtay bozdu. Yargılaması devam ediyor.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.