Ana Sayfa Ekonomi “Bir tost 25 lira. Boş tost yiyoruz, tostçu bizi seviyor salça sürüyor”

“Bir tost 25 lira. Boş tost yiyoruz, tostçu bizi seviyor salça sürüyor”

120
0

Hayat pahalılığı beslenme alışkanlıklarını değiştirmeye devam ediyor. Gözlemenin, baklavanın artık boş satıldığı Türkiye’de işçinin kahvaltısı bol kaşarlı tost da anca kaşarsız yenilebiliyor. Hayat pahalılığı vatandaşın cebini zorluyor. Temel gıda maddelerinin fiyatları dudak uçuklatıyor.

Fiyatlar aşırı yüksek olunca halkın beslenme alışkanlıkları da değişme uğradı. Artık işçinin kahvaltısı bol kaşarlı tost da anca kaşarsız yenilebiliyor.

BİR TOST 25 TL

CHP’li Milletvekili Gürsel Tekin İstanbul Eyüp’teki Avas Sanayi Sitesi’nin esnafını ziyaret etti. Tekin, esnaf ve vatandaşla sohbet ederek sorunları dinledi. Sanayi sitesindeki bir çay ocağında esnafla sohbet eden Tekin, şaşkınlığını gizleyemediği bir an yaşadı.

Bir vatandaşın “Tost bile yiyemiyoruz. Bir tost 25 lira. Boş tost yiyoruz. Hani kuru ekmeği basıyor ya makineye, içine bir şey koymuyor. Ekmeği basıyorum makineye” sözlerine karşılık Gürsel Tekin duyduğu sözler karşısında şaşırarak “Ciddi mi diyorsun?” cevabını verdi.

Vatandaş daha sonra, “Kuru ekmeği makineye basıyor, elektrik harcanıyor, bir de ekmek parası karşılığı 10 lira alıyor. Tostçu bizi seviyor, devamlı müşterisiyiz, o yüzden bize salça sürüyor. Kimse inanmıyor buna değil mi?” diye konuştu.

BİR KİLO KAŞAR 100 TL OLUR MU?

Gürsel Tekin işletme sahibine “Nasıl oluyor peynirsiz tost?” diye sordu. İşletme sahibi ise “Hayat öyle bir şey olmuş ki Gürsel Abi, bir kilo kaşar 100 lira olur mu?” sözleriyle karşılık verdi.

Bu sözler üzerine Gürsel Tekin, “Markette 160 lira, yine 100 liraya ucuz buluyorsun. Hayaldi gerçek oldu, neler görüyoruz. Eskiden tost isterdiniz; en ucuz temel gıda maddesidir. Şimdi insanlar geliyor, tost istiyor, karnını doyuracak, onu peynirsiz istiyor, çünkü peynirlisi 25 lira olunca öbürü 12,5 lira, peynirsiz olanı yemek zorunda kalıyor. Türkiye’yi ne hale getirdiniz” dedi.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.