Ana Sayfa Gündem “Avukat amca, babama onu çok sevdiğimi söyler misin, benim yerime babamı öper...

“Avukat amca, babama onu çok sevdiğimi söyler misin, benim yerime babamı öper misin?”

258
0

Avukatlığını yaptığı çocuklu dört anne bulunduğunu belirten EDEP Başkanı Mücahit Gündoğdu, görüşlerde çocukların ‘avukat amca babama onu çok sevdiğimi söyler misin, benim yerime babamı öper misin?” sözleri sonrası ağlamamak için kendini çok zor tuttuğunu kaydetti.

Antalya Evrensel Değerler Platformu (EDEP) Başkanı Avukat Mücahit Gündoğdu, Gülen Hareketi’ne üyelik iddiasıyla yürütülen davalar kapsamında tutuklu bulunan hamile, lohusa, çocuklu, yaşlı, engelli, kanser hastası tutsaklar konusuna TBMM’nin acilen el atması gerektiğini söyledi.

GÖRÜŞE ANNELERİYLE BİRLİKTE GELİYORLAR

Gülen Hareketi’ne üyelik iddiasıyla yürütülen davalarda annesi ile birlikte cezaevinde büyüyen 4 müvekkilinin bulunduğu belirten EDEP Başkanı Gündoğdu, “Cezaevi avukat- müvekkil görüşmelerinde anne, çoğu zaman çocuğunu da getiriyor. Görüş bitiminde ‘avukat amca babamı görünce ona çok sevdiğimi söyler misin, benim yerime babamı ve ağabeyimi öper misin’ deyince ağlamamak için kendimi çok zor tutuyorum” dedi.

DAVALAR HINÇ ALMAYA DÖNÜŞTÜ

Son yıllarda “yeniden yapılanma” adı altında yapılan operasyon ve tutuklamaların hepsinin hukuksuz olduğunu vurgulayan Av. Gündoğdu, “Hukuki olmayan bu davalar siyasi öfke ve hınç almaya dönüşmüştür. Hukuksuz tutuklama kararı veren yargıçlar, ülkede evrensel hukuk normları ihdas olunca yargılanacak ve görevlerini kötüye kullanmaktan ömür boyu hapse mahkum olacaklar” diye konuştu.

ÇOCUKLU ANNELER, YAŞLILAR, HASTALAR ACİLEN TAHLİYE EDİLMELİ

1 milyon 700 bin insana terör soruşturması açmanın bu soruşturmaların siyasi saikle yapıldığının en açık göstergesi olduğunun altını çizen Gündoğdu, “Cezaevinde çok zor durumda olan çocuklar, anneler yaşlılar ve kanser hastaları acilen tahliye edilmeli. Kanser hastalarını bilinçli ve kastı şekilde tutmak bilinçli ölümü götürme olduğu için kararı veren yargıçlar unutmamalı ki; insanlığa karşı işlenen suçlardan Lahey’de yargılanacaklar. O günler çok uzakta değil bilmeleri gerekir” dedi

MUHALEFET DE SİYASİ İKTİDARIN SÖYLEMİNİ KULLANIYOR

Bu konuya Meclis’in bu konuya el atması gerektiğini belirten Gündoğdu, “Maalesef başta İyi Parti ve CHP bu insan hakları ihlallerini gündeme getirmiyor. Böyle olunca siyasi iktidarın söylemini kullanarak hukuksuzluğu muhalefet eliyle meşrulaştırıyorlar. Yani soykırım suçuna ortak oluyorlar. 80 yaşındaki bir dedeyi, görme yetisini kaybetmiş bir polis gazisini terörden tutuklama kelimenin gerçek anlamıyla soykırımdır. Hamile bir kadını tutuklama bir insanlık suçudur” diye konuştu. ABDURRAHMAN BÜYÜKKESKİN | BOLD

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.