Ana Sayfa Dünya ABD’de ırkçı saldırı: Siyahları hedef alan saldırgan 10 kişiyi öldürdü, saldırıyı canlı...

ABD’de ırkçı saldırı: Siyahları hedef alan saldırgan 10 kişiyi öldürdü, saldırıyı canlı yayınladı

64
0

ABD’de New York eyaletinin Buffalo kenti Belediye Başkanı Byron Brown, öğleden sonra bir süpermarkette meydana gelen saldırıda 10 kişinin öldüğünü, 3 kişinin ise yaralandığını açıkladı.

Vurulanlardan 4 kişinin süpermarkette çalıştığı, ölenler arasında güvenlik görevlisi olan ve saldırgana müdahale etmeye çalışan emekli bir polisin de yer aldığı belirtildi.

Saldırganın Payton Gendron isimli 18 yaşında beyaz bir erkek olduğu açıklandı.Görgü tanıkları saldırganın askeri tarzda kıyafetler ve zırh giydiği bilgisini paylaştı.

Irkçı saldırı, nefret suçu soruşturması

Yetkililer, Buffalo kenti dışından gelen saldırganın hedef aldığı 13 kişiden 11’inin siyahi olduğunu belirtti.Saldırganın süpermarkete tüfekle girdiğini ve ateş açtığını belirten yetkililer, olayın ırkçı bir saldırı olduğunu ve saldırıya ilişkin nefret suçu soruşturması başlatıldığını ifade etti.

Saldırıyı canlı yayımladı

Şüphelinin ırkçı motifle yapıldığı belirtilen saldırıyı sosyal medya platformu Twitch’de canlı yayımladığı ortaya çıktı.Saldırının ardından sosyal medya platformu Twitch, görüntüleri kaldırdığını açıkladı.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.