Ana Sayfa Gündem Milyonlarca ağacı kesip pist yaptılar, iki pisti kırıp ağaç dikecekler…

Milyonlarca ağacı kesip pist yaptılar, iki pisti kırıp ağaç dikecekler…

203
0

İstanbul’da milyonlarca ağaç kesilip üçüncü havalimanı yapılırken kapatılan Atatürk Havalimanı’nın milyarlarca liralık pistleri kırılacak yerine 25 bin ağaç dikilecek…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2018 yılında gerçekleştirilen genel seçimler öncesinde Atatürk Havalimanı’nın yerine İstanbul Millet Bahçesi adlı projenin yapılacağını ‘müjde’ olarak duyurdu.

Dünyanın en büyük üçüncü parkı olacağı ifade edilen ‘İstanbul Millet Bahçesi’ duyurulduğunda Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, 2021 yılının sonunda projenin tamamlanacağını ifade etmişti.

2020 yılında pandemi nedeniyle Atatürk Havalimanı’ndaki 4 milyar lira değerindeki iki pistin bir bölümü kırılarak corona virüsü salgını için sahra hastanesi inşa edildi.

8 milyon 540 bin metrekare arazisiyle dünyadaki metropoller arasında şehir içerisindeki en büyük araziye sahip olan Atatürk Havalimanı’na yapılacak 2 milyon metrekarelik ‘Millet Bahçesi’ projesinin tasarım çalışmaları, Emlak Konut GYO himayesinde gerçekleştirildi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu 8 Nisan 2022 günü yaptığı “Atatürk Havalimanı hikayesi kapandı, gitti. Zaten oranın şimdi bu kuzey-güney pisti ‘Millet Bahçesi’ olarak işe başlanıyor. Çevre Bakanlığı oranın ihalesini yaptı, başlıyorlar” açıklamayla projedeki son gelişmeyi duyurdu.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.