Ana Sayfa Gündem Emniyet’in Canan Kaftancıoğlu tweeti sonrası eski A Haber muhabiri sosyal medyada gündem...

Emniyet’in Canan Kaftancıoğlu tweeti sonrası eski A Haber muhabiri sosyal medyada gündem oldu

56
0

Eski Emniyet İstihbarat Dairesi Başkanı Sabri Uzun, Yargıtay tarafından hapis cezası onanan CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’na destek mesajı paylaşmıştı.

Uzun paylaşımında “Kaftancıoğlu, Halide Edip, 23 Mayıs 1919 günü İngiliz işgali altındaki İstanbul Sultanahmet meydanında özgürlük nutku atmıştı. İşgalciler bile Ona, senin gibi ceza vermemişlerdi. Türk kadınlarını sizin şahsınızda kutluyorum” ifadesini kullanmıştı.

Emniyet Genel Müdürlüğü ise Uzun’un sözlerine resmi hesabından yanıt verdi. EGM’nin resmi Twitter hesabından yapılan paylaşımda “İstihbarat Daire Başkanlığı yapmış birisinin böyle bir ahlaksızlığı kabul edilemez. Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Başkanlığı” ifadelerine yer verilmişti.

Emniyet Genel Müdürlüğü’nden tepki çeken ‘Canan Kaftancıoğlu’ paylaşımıEmniyet Genel Müdürlüğü’nden tepki çeken ‘Canan Kaftancıoğlu’ paylaşımı

ESKİ A HABER MUHABİRİ

Emniyet Genel Müdürlüğü’nün bu paylaşımı, sosyal medyayı ayağa kaldırmış ve resmi hesaptan böyle bir paylaşım yapılmasının yanlış olduğu dile getirilmişti. Söz konusu paylaşımın arkasındaki ismin ise eski A Haber muhabiri Levent Eke olduğu öne sürüldü. Emniyet Genel Müdürlüğü Medya Halkla İlişkiler ve Protokol Daire Başkanı olarak 2020 yılında atanan Levent Eke, sosyal medyada yeniden tartışma konusu oldu. Bazı kullanıcılar söz konusu tweetin talimatla atıldığını iddia ederken, resmi hesaptan atılan tweetin halen silinmemesi dikkat çekti.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.